• |
ide | kryesore

John Cena futet në rekordin botëror Guinness

-Instant, Paparazzi, Slider

John Cena ka vendosur një rekord për përmbushjen e dëshirave. Aktori mban rekordin botëror përmes Fondacionit Make-A-Wish. Në total, ai ka realizuar dëshirat e 650 fëmijëve.


Cena bashkëpunoi me Make-A-Wish në 2002, dhe dhjetë vjet më vonë pati nderin të ishte dëshira e 1000-të e fondacionit. Organizata u jep fëmijëve të moshës 2-18 vjeç të cilët janë diagnostikuar me një sëmundje kritike një shans për të bërë një kërkesë. Siç raporton Guinness, Cena është personazhi i famshëm më i kërkuar për urime.


“Unë dua që ata të kenë një përvojë që do të qëndrojë me ta përgjithmonë,” i tha ai Hollywood Reporter. “Unë kurrë nuk dua që fëmijët ose familjet e tyre të trajtohen në një mënyrë që ata të ndjehen ndryshe. Gjatë paraqitjes së tij në “The Drew Barrymore Show” në janar, John  u shreh se sa i kënaqur është ai nga fëmijët që dëshirojnë ta shohin atë.

“Lista e Make-A-Wish do të bëjë gjithçka që ju dëshironi. “Unë dua ta godas John Cena dhe ta shoh atë të luftojë.” Kjo është gjëja më e bukur që kam dëgjuar ndonjëherë në jetën time”, tha aktori. “Kjo do të thotë shumë gjëra. Do të thotë se diçka për të cilën jam i pasionuar prek njerëzit. Unë mund të jem një mjet për të ndihmuar në realizimin e një dëshire,” vazhdoi aktori. “Dhe kur ne angazhohemi, kur dëshira në të vërtetë ndodh, është diçka që dikush dëshiron dhe ne jemi vija e finishit.” /Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.