• |
ide | kryesore

Video/ Asgjë nuk shkon mirë për Ronaldon, i thyen edhe hundën: përplasje e frikshme në ndeshjen me Çekinë

-Instant, Sport, Video
Ronaldon

Një goditje e tmerrshme dhe momente ankthi për Cristiano Ronaldon në ndeshjen e Ligës së Kombeve Republika Çeke-Portugali. CR7 u përplas me portierin kundërshtar, Vaclik, rreth minutës së 15 të lojës. Portugezi po tentonte të godiste me kokë një top të krosuar drejt zonës. Sulmuesi si zakonisht kërceu shumë lart, duke mos parë daljen e portierit, i cili me krahët lart u përplas me fytyrën e Ronaldos. I goditur në hundë, sulmuesi i Manchester United mbeti në tokë i gjakosur, duke kërkuar kujdes mjekësor për të ndaluar gjakderdhjen. Pas një pauze të gjatë, portugezët u rikthye të kishin në fushë Ronaldon.Lexo më tej: Cristiano Ronaldo nuk dorëzohet: “Dua të jem në Euro 2024”

Për rezultatin e ndeshjes, Portugalia ishte thirrur në cështje kundër Çekisë, duke marrë një fitore 4-0. Portugezët arritën suksesin dhe fluturuan të vetëm në krye të grupit me 10 pikë. Kombëtarja luzitane mbylli llogaritë që në pjesën e parë. Fillimisht Dalot shënoi në qendër të portës me një asist të Rafael Leaos (33′), më pas në kohën shtesë dyfishoi Bruno Fernandes. Cekët humbën një penallti me Schick, ndërsa në pjesën e dytë, golat e Dalot dhe Diogo Jotas vulosën rezultatin.

FOTOT E INCIDENTIT


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.