• |
ide | kryesore

Meta përsërit thirrjen: Ruani sahatet, mos t’ju mibfaturojnë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
dea, meta,

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ndryshimin e fashës së energjisë elektrike.


Meta iu bëri thirrje qytetarëve që të tregojnë kujdes dhe të monitorojnë sahatet, pasi mund të ketë ndërhyrje nga pastronazhistët.


REAGIMI I METËS
Rritja abuzive e çmimit të energjisë elektrike do të prekë mijëra familje shqiptare.
Qytetarëve të thjeshtë që rrezikojnë sidomos nga vendosja e fashës 800kë në muaj ju bëj thirrje të tregojnë kujdes dhe të monitorojnë vazhdimisht sahatët nga ndërhyrjet e patronazhistëve të OSHEE për t’i mbifaturuar.


19 Comments

  1. Edhe ti kontrollosh edhe te mos i kontrollosh ridhjersat do bejne si ti doje bythe .
    Po keta po vjedhin me çmimet e ushqimeve , po vjedhin me naften , po vjedhin me energjine , me pak fjale keta po vjedhin kudo se jane troke e ti thua kufdes . Kujdes nga kush o Meta? Po keta po manipulojne hashiqare dosjen tende dhe ti thua kujdes se mos te manipulojne sahatin . ke tru ne koke o Meta? Ti beje ate qe te takon , ngriji njerezit ne protesta te dhuneshme , kurave gjate duhet te iki i terhequr zvarre dhe jo me fjale boshe .

  2. Çmimi i naftes ne bursa bie e ketu ngrihet dhe ti thua ruani sahatin ?
    Palloshi po na grabit me dhunen e pushtetit . Vetem revolucioni i ruan sahatet , çmimin e naftes e çdo gje .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.