• |
ide | kryesore

Publikohet traileri zyrtar i ‘Enola Holmes 2’

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi është publikuar traileri zyrtar i “Enola Holmes 2”. Në film, Millie Bobby Brown luan si motra e tij e vogël e Sherlock Holmes cila ripërsërit rolin si detektivja adoleshente.


“Tani një detektive me qira si vëllai i saj, Enola Holmes merr përsipër çështjen e saj të parë zyrtare për të gjetur një vajzë të zhdukur pasi shkëndijat e një komploti të rrezikshëm ndezin një mister që kërkon ndihmën e miqve  dhe vetë Sherlock-ut për ta zbuluar ”, thuhet në një hyrje zyrtare për filmin.


Harry Bradbeer rikthehet për të drejtuar vazhdimin. Ajo ka drejtuar më parë episodet televizive të “Fleabag”, “Ramy” dhe “Killing Eve”. Përveç Cavill dhe Bonham Carter që do të ripërsërisin rolet e tyre në film do të luajë gjithashtu Louis Partridge, Adeel Akhtar, Susie Wokoma, Sharon Duncan-Brewster dhe David Thewlis në role dytësore.

“Enola Holmes” fillimisht ishte planifikuar për një shfaqje teatrale nga Warner Bros. Por,  Netflix mori të drejtat e shpërndarjes gjatë pandemisë COVID-19. Ai publikoi filmin e parë në platformat e tij të transmetimit në shtator 2020. Vazhdimi është planifikuar të dalë më 4 nëntor./Lapsi.al

Lexo Edhe: https://lapsi.al/2022/08/19/publikohen-fotot-e-para-nga-vazhdimi-i-filmit-enola-holmes/


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.