• |
ide | kryesore

Sali Berisha mbledh Këshillin Kombëtar të PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
sali berisha kombëtar

Sali Berisha do të mbledhë në orën 17:00 Këshillin Kombëtar të PD.


Gjatë mbledhjes, do paraqiten për miratim vendimet e marra nga Kryesia. Gjithashtu do të diskutohet aksioni opozitar.


Ndërkohë mesditën e sotme u mblodh edhe Kryesia e PD, ku u morën një sërë vendimesh.

Kryesia vendosi ngritin e një grupi auditimi për financimet ruse në PD, i cili si qëllim bërjen e transparencës dhe tu përgjigjet akuzave që kanë ardhur për fondet e dyshmita ruse në adresë të PD-së.

“Bazuar në nenin 47-48 të statusit të PD-së, në mbledhjen e ditës së sotme, kryesia me qëllim auditimin e fondeve të çështjet së Nik Muzin, ngriti një grup hetimi. Objekti i grupit të verifikimi është bërja e transparencës për fondet me aktivitet lobimi të PD-së. Grupi i auditimi duhet të verifikojë dhe tu përgjigjet akuzave që kanë ardhur për fondet e dyshimta të ardhura nga Rusia”, tha zëdhënësja e PD, Floriana Garo.

Grupit të auditimit do përbëhet nga:

Ledina Mandia – kryetare
Florion Mima – Anëtar
Edmond Spaho – Anëtar
Enno Bozdo – Anëtar
Aldo Bumçi – Anëtar

Gjithashtu u mirata rregullorja mbi modalitetet e përzgjedhjes së kandidatëve për zgjedhjet e pushtetit vendor.

Floriana Garo, informoi se “në rend dite ishte dhe u miratua gjithashtu kodi i sjelljes së mirë, etikës dhe integritetit ku përshkruhen vlerat dhe besimet themelore ku mbështetet dhe i promovon çdo anëtar i Partisë Demokratike.

Së fundmi, u miratua rregullorja e funksionimeve të organeve drejtuese të Partisë Demokratike të Shqipërisë si dhe rregullorja e brendshme e degëve të partisë.”

Lexo më tej: VIDEO/ Berisha ngre dolli në dasmën e Shkëlzenit dhe Arminës 


2 Comments

  1. Sa me shume reagon Berisha ndaj financimit te PD-ckes nga Rusia, aq me teper bindem se ai eshte autori kryesor ne kete afere te ndyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.