• |
ide | kryesore

“The Crown” gjen një mbretëreshë të re

-Instant, Paparazzi, Slider
"The Crown"

“The Crown”/ Ndërsa prodhimi i Sezonit 6 të “The Crown” u ndërpre për pak kohë pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, Sezoni 5 është ende në rrugën e duhur për të filluar më 9 nëntor.


Kur seriali popullor të kthehet në Netflix, Imelda Staunton do të marrë rolin e Mbretëreshës nga Olivia Colman që e portretizoi atë në sezonet 3 dhe 4 të dramës mbretërore.


Claire Foy portretizoi Mbretëreshën Elizabeth II në dy sezonet e para të shfaqjes.

Sipas përshkrimit të Netflix, Sezoni 5 përqendrohet rreth Mbretëreshës “duke iu afruar 40 vjetorit të pranimit të saj”.

“Duke u nisur në Britani për turneun e saj vjetor në Ishujt Perëndimorë të Skocisë, ajo reflekton mbi një mbretërim që ka përfshirë nëntë kryeministra, ardhjen e televizionit masiv dhe muzgun e Perandorisë Britanike”, thuhet në përshkrim. “Megjithatë, ndërsa një dekadë e re hyn në hapat e saj, siguritë e vjetra nuk janë më të garantuara.”

Rënia e martesës së Princit Charles dhe Princeshë Diana është gjithashtu një histori e madhe.

Dominic West luan Princin Charles, Elizabeth Debicki luan Princeshën Diana dhe Jonathan Pryce luan bashkëshortin e Mbretëreshës, Princin Philip, në sezonin e ardhshëm.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.