• |
ide | kryesore

Vonesë e papritur në rikuperim: Lukaku humbet edhe ndeshjen me Romën

-Instant, Sport
Lukaku

Romelu Lukaku nuk do të jetë në fushë kundër Romës. Edhe sot sulmuesi ka zhvilluar një punë të diferencuar në Appiano. Për këtë arsye është praktikisht e pamundur të imagjinohet prania e tij, qoftë edhe në pankinë, ndaj skuadrës së Mourinhos. Nëse do të llogaritej në bazë përqindje, nuk bëhet fjalë për më shumë se 5% për ndeshjen e së shtunës. Edhe kjo shifër i atribuohet ekskluzivisht vullnetit të lojtarit, i cili vazhdon të shtyjë.


NDOSHTA NË CHAMPIONS – Objektivi, mbi gjithçka tjetër, është të përpiqen ta kthejnë sulmuesin te Inzaghi për ndeshjen e së martës në Ligën e Kampionëve kundër Barcelonës. Në Appiano ka kujdes maksimal rreth belgut. Duhet të shmanget me kujdes çdo mundësi e një ridëmtimi, që në atë pikë do të shkaktonte një ndalesë për të gjithë ciklin e ardhshëm të ndeshjeve deri në Kupën e Botës. Lukaku nuk ka një muskulaturë të zakonshme. Pesha trupore prej 100 kg dhe lloji i lojës së bërë me zgjatje të vazhdueshme kërkojnë një ndalesë.


Lexo më tej: Mesazhi paralajmërues i Calhanoglu e Lukaku: “Po kthehemi”

Ja pse rikthimi i shumëpritur është i destinuar të vonohet edhe pak. Më mirë pak më shumë durim se rreziku i një dëmtimi të përsëritur. Ky është refreni i Inzaghit dhe stafit mjekësor zikaltër, në lidhje me Lukakun. Një lajm i mirë, megjithatë, vjen nga fronti i Calhanoglu. Turku do të konsiderohet i rikuperuar, kundër Romës ai me siguri do të jetë i disponueshëm.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.