• |
ide | kryesore

Rama: Amnistia Fiskale do të bëhet në Shqipëri

-Instant, Lajme, Të fundit

Megjithatë ai nuk la pa përmendur ish-kryeministrin, Sali Berisha, i cili është shpallur non Grata nga SHBA-të. Teksa thotë se atë që i kanë bërë Shqipërisë disa politikanë të korruptuar shqiptarë nuk ia ka bërë as armiku.


“Nuk jemi tërhequr, po vazhdojmë të dëgjojmë për të sheshuar të gjitha keqkuptimet. Amnistia fiskale do të bëhet, sepse e kërkojnë shumica dërrmuese e shqiptarëve. Jo vetëm se e kërkon Këshillimi Kombëtar. Kush jemi në qe të privojmë shqiptarët nga e drejta e tyre për të formalizuar të ardhurat e tyre. Pse të paragjykojmë 99% të shqiptarëve për shkak të atij 1 % që bën pjesë në botën e krimit dhe në çdo informalitet. Shqiptarët nuk janë kriminelë. Këtë ja kemi bërë ne vetes, përmes politikanëve që nuk kanë lënë krim pa bërë. Shqipëria nuk është as vend i krimit as i kriminelëve. Atë që i bëjnë Shqipërisë disa shqiptarë nuk ia ka bërë asnjë armik. Jemi këmbëngulës dhe të duruar, amnistia do të bëhet. Unë përfaqësoj shqiptarët, nuk jam për shprehej e vullnetit të ndonjë populli tjetër”, tha Rama.


 


45 Comments

  1. Si thote amnistine e kerkon shumica e popullit 🤮 , ky te ben dhe per budall, sharlatan kryeminister dhe ata qe te votojne

 1. Keni marr vendimin e duhur per venien ne zbatim te ketij projektligji te amnistise fiskale e cila do na ndihmoj shume

 2. Meqe je i pari i katunit, p a i hyre pjeses institucionale, dihet qe keto pune duhet te behen duke pyt gjithe “katunaret”, katunarçe fare, bej “REFERENDUM” sepse nuk eshte çeshtje goglash…… . Neser nje drejtues me “BOLE KUADRAT”, se ti vetem kesaj gjuhe i ruhesh rnr dhihesh nr breke e mos thuj qe nuk e dija, do te ti kerkoje te gjithe librat e llogarive……… ishalla nuk del “off sho…e” edhe puna e Durresit se nuk do dalesh mire besoj…..

 3. Vetem anglia e ka bere 10 here e ka dale me sukses nese merret shembulli me i mire ska pse mos te behet ne shqiperi.

 4. Ne momentin qe niset te behet nje amnisti meret shembulli me i mire dhe meret nga te gjithe ata qe e kane bere, e perse mos te behet dhe ne shqiperi?

 5. amnistia fiskale eshte dicka qe eshte kerkuar shume here nga vet ne pasi kemi punuar per vite jasht dhe eshte e drejte qe djersa jone te njihet dhe te jete legale

 6. perderisa shume vende te tjera e kane bere amnistine fiskale dhe ka pasur rezultat te mire mendoj qe do ishte e nevojshme te behej dhe ne vendin tone

 7. Tre shembuj:
  1. Nje individ qe nuk ka rregjistruar nje kontrate shitje/dhurim/pjestim pasurie si dhe nuk ka bere dot rivleresim te pasurise se tij te fituar ligjerisht per shkak financiar, perfiton dhe jam dakort sepse eshte ceshtje pasurie dhe mundesie,
  2. Nje individ qe ka trafikuar femra, ka shitur droge prej vitesh dhe ka minimumi 1 milion euro/paund/dollare fitim, dmth rruge kriminale, si mund te jete njesoj me nje qe nuk ka pasur mundesi te rregjistoje nje kontrate si tek pika 1 ?????
  3. Nje i tille sipas pikes 2 ka ndertuar dhe i ka “leruar telat” ligjit dhe nuk ja ndjen se c behet …. ?

  Kush thoni ju qe eshte ne rregull …. ?
  Pra le te behet amnistia por me ligj dhe brenda kufijve te ligjit

 8. Ku e gjen ky kete trimeri,kete siguri qe thote se ate qe dua une e bej dhe spyes as per usa as per be,jo me per popullin qe se llogaris fare.Por o rama populli e di tashme qe cthone te huajte kancelarite e tyre jashte teritorit shqiptare e thone per pordhe.Se cthone ne te vertet dhe cduan ne te vertet e dergojne zyrtarishte ne ambasadat e tyre ne territorin shqiptare,qe me keto urdhera qe juane dhene ketyre ambasadoreve,keta ambasadore veprojne hapur ne sherbim te kriminelit rama.Jo me kot populli i quan ambasadoret ne shqiperi si te punesuarit e rames, te blere nga rama,kushedi sa miljona i blen ky ata,kushedi sa i paguan ky ata.Qe i sherbejne krimit ne pushtet.O rama ti je oratore se mohon njeri ,por qe je ufo ,je nje djall.Ta dish qe populli te konsideron si djalli vete ne shqiperi.Ti nuk je i derguari i zeusit si te trumbetojne spiropalet dhe kurvat e tua ne pushtet,por i derguari i djallit.Se zeusi i dergoi njezit e tij ti sherbenin roberve te tij,djalli i ka derguar djajte e tij te masakroje popullin e zeusit nje prej te cileve eshte dhe populli shqiptare.

 9. Te nderuar komentues,qe ne shumice,(nuk e di,se sa dijni keni persa komentoni!!!),po i beni “fresk” ksaj amnistije,qe na e paskan miratuar shumisa e shqiptareve (ku e keni pare kete miratim? Rama edhe per kriminelin e zhdukur,thote se policia,do japi spjegime,vetem kur te kemi fakte!?),por a keni pare ndonje “fakt”,apo qofte edhe ndonje prove,qe shumaca na e paska miratuar? Por,nga menyra se si po e”perqafoni” alla qesimshe,kete amnisti,por sidomos,vendimin e Rames,duroni edhe pak,se sic po duket,por me mire do e shikoni edhe ju vete,se shume shpejt,do te arrijme “KOMUNIZMIN”,qe jo Enveri,por as Lenini me Stalinin,nuk e arriten dot.E gezofshim!

 10. Amnistia fiskale per parate e droges dhe krimit, madje edhe mafias nderkombetare ka ekzistuar de facto gjate 2 dekadave te fundit dhe me Ramen larja e parave te pista e futi vendin ne zonen gri si lavatrice e tyre.

  Tani fjala eshte vetem per ta legalizuar fenomenin e vjeter qe deshmohet sheshit ne Tirane e bregdet nga ndertimet, nderkohe qe edhe qeveria fiton ca para ne kohe krize e prag zgjedhjesh.

  Sigurisht qe parate e politikaneve neper guacka nuk do te vijne, por paraja e prona e vene me djerse do te shvleresohet dhe shoqeria do te njohe ndryshime ne “eliten” e vendit.

 11. Kryeministri,ka deklaruar boterisht : Amnistia fiskale,do te behet ne Shqiperi! Kjo deklarate,me kujton filmat e kohes se qepes,per kolektivizimin e bujqesise,kur agjitatoret komuniste,mblidhnin fshataret neper mbledhje (ku ishin si ata qe kishin miratuar kolektivizimin,qofte edhe shume te pakte ne numur,por edhe ata qe nuk ishin dakort,e qe perbenin shumicen!).Dhe ne fund te mbledhjes,ku shumica nuk miratonte,e merrte fjalen sekretari i Partise se fshatit (apo te disa fshatrave fqinje),dhe mbasi perseriste fjalet e agjitatoreve,qe ngrinin ne qiell te mirat qe do te sillte kolektivizimi,e mbyllte mbledhjen ,se kolekivizimi,do te behet,se ashtu ka vendosur Partia.

 12. Rama ka thene te verteten,Nuk eshte detyra e tij,te shikoje kush hyn e del,prej asaj godine (te fortifikueme).Kjo detyre eshte e nje grupi te madh agjentesh,quajini si te doni,roje,spiuna,patronazhista,apo cdo qyrranjos-bythe lepires tjeter,qe vrapojne menjehere me e njofu vete me Madhin e tyre.Pra Rama i ka genjy,gazetaret,sepse e din shume mire,se edhe kur nje mize,afrohet ne perimetrin e asaj keshtjelle!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.