• |
ide | kryesore

Ngjarje e rëndë në Kinë, 17 të vdekur nga zjarri në një restorant

-Instant, Lajme, Planet
Tragjedi

Të paktën 17 persona kanë vdekur pasi një zjarr shpërtheu në një restorant kinez gjatë drekës.


Sipas kanalit televiziv shtetëror të Kinës CCTV, klientët ishin brenda restorantit kur filloi zjarri.


Tre persona u plagosën dhe u dërguan në spital për mjekim, ndërsa trupat e 17 personave të djegur u hoqën nga ndërtesa.

Incidenti ndodhi në Zonën Industriale Changchun, e cila është një qendër për prodhimin e makinave, sipas një postimi të komitetit të menaxhimit të saj në mediat sociale.

Zjarret vdekjeprurëse ndodhin shpesh në Kinë, ku zbatimi i dobët i rregulloreve të ndërtimit dhe ndërtimet arbitrare të përhapura mund ta bëjnë të vështirë për njerëzit që të shpëtojnë nga ndërtesat që digjen.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.