• |
ide | kryesore

Tre ish-Presidentët e Shqipërisë dhe Pandeli Majko sot në Hagë, zbulohet arsyeja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Hagë

Një vizitë e rëndësishme e tre ish-presidentëve të Shqipërisë në Hagë do të zhvillohet sot. Alfred Moisiu, Rexhep Meidani e Bamir Topi, si dhe ish-Kryeministri Pandeli Majko, do të vizitojnë në Hagë ish-krerët e UÇK-së, të akuzuar për krime lufte.


Ish-presidentët shqiptarë pritet të takohen me ish-presidentin Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarët, Kadri Veseli e Jakup Krasniqi, ish-deputetin Rexhep Selimi dhe të tjerët. Ata po mbahen në paraburgim nga Haga.


Delegacioni të ish-presidentëve do t’i bashkohet edhe Behgjet Pacolli. Pacolli është ish-ministër i Jashtëm dhe zëvendëskryeministër i Kosovës.

Kujtojmë se më herët nga Shqipëria ka zhvilluar një vizitë në Hagë, nga kryeministri Edi Rama. Nga Kosova ata janë vizituar nga krerët fetarë të Kosovës dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Lexo më tej: Edi Rama viziton Hashim Thaçin në burgun e Hagës (VIDEO) 

Lexo më tej: Drejtori i Klan Kosova, Adriatik Kelmendi, viziton liderët e UÇK-së në Hagë 

Lexo më tej: Aktakuza e re, Gjykata Speciale i jep pjesërisht të drejtë Hashim Thaçit 


7 Comments

  1. Mire keta tre Ok.
    Po kjo lavirja bomirja ca do atje si baxhello e shqepure.
    Usht legen te qifshin patronazhistet pragun o kurve e ramebithes.
    Pu pu pu qenie e neveritshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.