• |
ide | kryesore

Vizita e Tom Doshit në kryeministri/ Rama: S’është detyra ime të kontrolloj kush hyn e del

-Instant, Lajme, Të fundit
edi rama-doshi ne kryeministri

Kryeqeveritari Edi Rama ka mohuar të ketë dijeni për vizitën e Tom Doshit në kryeministri. Ai u pyet nga gazetarët pasi mesditën e sotme Doshi është parë në këto ambientet. Në fjalën para medieve, Rama u shpreh se nuk është detyra e tij që të ruajë se kush hyn e kush del nga godina.


“Nuk kam asnjë dijeni për këtë. Kush hyn dhe kush del në këtë godinë nuk është fare detyra ime. Unë hyj nga diku dhe kam pjesën time të punës. Është detyra juaj të përgjoni kush hyn e kush del”, tha Rama, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve pasi doli nga mbledhja e qeverisë.


Doshi ka qenë një nga ish-bashkëpunëtorët e kryeministrit Rama. Në zgjedhjet e fundit ai fitoi mandatin e deputetit, por hoqi dorë.


78 Comments

 1. Sa here kapesh gafil me kriminel , me rritje taksash me favorizime , me PPP e shume te tjera ti gjithmone nuk dine gje . Do mash pergjegjesi ndonjehere ti o funderrine e funderrinave?

 2. Vetem nje pietje o i gjate i shtremet: Toma me interesin/staturen qe ka, mos erdhi gje me taku pastruesen (e nderuar eshte), Bahçevanin (i nderuar eshte), apo rojen (per kete kam rezerva) …..
  Po ti je kaq palaco njeri saqe edhe kur duhet te genjesh ben karagjozin, dhe ben sikur je ndonje roje pylli dhe jo kryeminister

  1. O kari eshte ” i zoti i shtepise ku punon… dhe jeton se keshtu thote ky qe te ka qi mamin ty”. Po sipas llogjikes tende i bie qe une te vij ke shtepia jote dhe te te mbareshtoj gjithe fisin …. dhe ti te thuash cme duhet mua se kush hyn e kush del. O Kar me gunga eshte kryeministri dhe jo kuplara, o te qifsha patronazhistin qe je

   1. psikopatet gezohen me reagimin e njerzve
    keshtu qe mos u lodh kot me ket patronazhistin psikopat

    INJOROJE DHE BEHET PER TE VRARE VETEN AI

  1. po mor po per ju kurvat akoma fajin e ka saliu, biles edha 50 vjet mbas vdekjes fajin po saliu do ta kete .
   jeni pjelle e pjelles ju o kurva . per pushtet beheni ure biles shkerdheni esdhe veten tuaj ne bythe.
   kina lirbin e shtepise te gjithe patronazhisteve por sidomos fug kurves , sektit mavi dhe pallosh karakurves

 3. Toma shkoi sa per te q… njeren aty. se e di qe kryeministria eshte kthyer ne kuplara dhe iku. Nuk ka faj ky qe nuk e di se nuk i mbledh ky qerate. Kur te kete rradhen me sulltanin ajo njera mbase ia thote. Mbase edhe jo. Varet si ka kaluar me Tomen..

  1. Rames tani rrena nuk i funksionon fare! Na gajase Rame, se mos ben ndonje pune ti shef kush hyn e kush del. Shifra nuk di, ligjet i ben mbas qefit me pak fjale na e shpife.

  2. Une tom doshin e njoh nga afer madje kam degjuar edhe mga shume njerez dhe me besoni eshte nje nder njerzit me te ndershem ne lidhje me gruan e tij mund te them eshte i vetmi politikan qr ska pas dashnore nuk eshte lango toma se ka pare femra me sy nuk ka zbrit nga mali qe te shkoi me keto te kryeministrise ai ka gruan e vet qe ka 4 femije i plasi per kurvat e parlamentit

  1. Po shkon te syte qe te dalshin ty qe shet bythen per nje sufllaqe. JU SHKERDHEFTE KINA RROBT O BYTHQIRA TROLLS. JU ZENTE FYTIN ZORREN DHE BYTHEN AJO SUFLLAQE QE JU JAPIN ..HALE

 4. Si sben nje pyetje te sakt kto sot me habiten prandaj dhe lajmet dalin fake dhe llafe gradh nga gazetaret e sotshem

 5. Rama nuk ruan vetem kryeministrin ta shofi kush futet. Ai esht ne krye te detyres per ti sherbyer popullit dhe detyren po e ben me se miri

  1. Po shume mire po e bon algerto po ta qi..mamin dhe babin para dhe.mbrapa dhe ti po ha sufllaqe,zgjohu nga gjumi se po ta bente punen mire nuk dilte sot pas 10 vjetesh dhe te thoshte w ka fajin saliu per ndertimet pa leje🤮🤮🤮🤮

 6. Nvend me e pyet per ndonje vendim qe na intereson ne e pyesin per vizita e hyrje dalje , mir qe se pyeten a e qerasi me karamele e llokume

 7. Po mire thone keta (me emra) me siper. Ç’pune ka kryeministri se kush hyn dhe del ne shtepine e tij te dyte(😉). Ajo ndertese eshte publike (jo shtepi) dhe aty hyn çdokush qe ka deshire te vizitoje ambjentet e saj.

 8. Keto gazetaret tan te zgjuar mund te pyesnin per ndonje vendim qe na intereson ne si popull jo kush hyn e kush del

 9. te imagjinosh se ku ka arrit niveli i kryeministrit te kontrrolloj dhe kush hyn ne kryeministri hahahahaha

 10. Kur shoh se sa poshte kane rene gazetaret ne vendin tone me vjen shume keq ,ta pyesin per naj gje me te vlefshme jo kush hy e kush del nga partia

  1. Esi apo leshi, preshi etj etj. Qe je injorant(e) nuk prish pune se keshtu i duhesh partise. Po si fillim partia ka gabuar qe nuk ka hapur kurse analfabetizmi per ju sufllaqet. Minimumi te mesoni , qe edhe pse per ju eshte njesoj, ne komente nuk duhet ngatruar qeveria me partine.

 11. Sa me shume komente patronazhistesh (vartes te Fuges) si ata me siper lexon, kupton se aq me shume i ka djegur pyetja Sulltan Surrelit. Po pse mos sumqira, cfare eshte kryeministria qe hyka e dilka kush te doje sa here te doje. Sigurisht qe per te hyre duhet te kesh nje takim zyrtar me dike, te tjerat beji ne kafe apo te shpia jote. E mos u perpiqni te na mbushni mendjen kot se Toma shkoka ne kryeministri pe te takuar kedo qofte, sikur edhe per pune, dhe Rama nuk dika gje. Se pa dijenine e tij nuk behet ASGJE. Thjesht nuk do te na tregoje neve. Sic nuk na tregon asgje ne fakt. Kjo qeveri nuk ben asgje transparente per publikun, edhe kur ia kerkon ligji, sepse vjedh nga mengjesi ne darke. Prandaj lideri global qe zgjidh hallet e gjithe botes, thote se nuk di gje pse i erdhi per vizite nje deputet i shpallur non grara nga SHBA

 12. Aty jane mbledh motrat dhe grate e patronazhisteve,prandaj shkoi Toma. Keshtu e peson kur rri dite-nate ne bodrume duke lepire Ramen.

 13. Eshte normale vizita e Tom Doshit tek aleati ne zgjedhje e ne Parlament, se siguron me krimin votat ne veri.

  Tani qe Shkodren per zgjedhjet vendore e mori Spiropali, Toma merr detyra te reja per mbeshtetje, pas humbjeve disa here te PS ne zgjedhje dhe deshtimit te Ministres Bilali qe nuk i vene ne takim as keshilltaret e PS ne Bashki.

  Rojet e KM i njohin miqte e shefit…

  1. A mor qafir.Po me kë mo takohej ai mik jot përveçse me ty.Për cilin ju hap barku Doshit të takojë!!!! Për të vetminë që ai i shkon atje të zyra e tij je ti mor gënjeshtar patologjik.Te tjerët i shkojnë atij në zyrën e tij sepse si konsideron në një rang me të.

 14. Vazhdo tall bolet me rilindiotet qe te votojne dhe me keta dy lekshat sufllaqe qe komentojne nga bodrumi i bashkise. Ne nje pike ke te drejte. Ketyre sa me shume tu qish nenen, aq me shume do te thone baba.

 15. Pergjithsia eshte personale jo e kryeministrit ta merrte me zor tomen ather do ishte oergjithsi e kryeministrit

 16. Rama ska pune te kontrolloj kete gje. Madje dhe gazetaret duhet te pyesin per gjera qe shqetesojne vendin e jo per llafe koti kush hyn e kush del

  1. Elian, nuk eshte deputet .. hoqi dore nga mandati! Eshte shpallur non-grata. Doshi eshte nje nga 3 personat qe Vis Martinaj kercenoi kur hapi bastarena.al bashke me Olsin, vellane e Rames dhe dike tjeter qe eshte nje biznesmen i fuqishem (dyshime kam se eshte ai i kazinove partner i bandes te droges ne Sinaloa). Rames i dogji sepse duket hapur fare qe Tom Doshi nuk e vret mendjen por dyshimet po qartesohen se vrasja e Martinaj nga V (alias shkurtimi i Viol, Merviol Billo – qitesi me i mire i Zall Herr) eshte bere me dijeni te Rames dhe ne funksion te treshes se basteve, Doshit + Hyses + Rames. I ka Policia telefonatat qe ka kercenuar Martinaj keta te 3 nje e nga nje! Shqiperia eshte vend i vogel qe te mos merret vesh se Avdylaj e Shijakut morren urdher nga Rama. Ju rrofte lideri vrases, qe kur perdori 4 veta karrem ne 21 Janar per tu vrare Rama eshte eksponent qe gezon admirimin e kriminelave me famekeq ne Shqiperi

 17. Tom doshi eshte nje nga politikanet me te zgjuar ben sikur ka ikur nga politika po ne fakt aty eshte ende jo si saliu qe rri akoma edhe vec nongrata po merr mga bota

 18. Nga ana politike toma mund te jete i korruptuar edhe mire ben se edhe ne te ishim do vidhnim le ca themi ne gjoja se bejme😂😂por ka familje shume te mire ka nje grua te mrekullueshme dhe nje vajze te persosur vajza me e mire e tiranes e njoh vajzen e tomes qe nga gjimanzi shembull perfekte sdi ca me thone me shume keshtu qe toma e ka koken lart mos ja qani shume hallin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.