• |
ide | kryesore

Stoltenberg: Do të përgjigjemi ndaj çdo sulmi kundër anëtarëve të NATO-s

-Instant, Lajme, Planet

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha të enjten se një sulm i qëllimshëm ndaj infrastrukturës aleate do të përballej me një përgjigje vendimtare, pas atyre që ai i quajti akte “sabotimi” në tubacionet Nord Stream.


“Të gjitha informacionet e disponueshme aktualisht tregojnë se ky është rezultat i veprimeve të qëllimshme, të pamatura dhe të papërgjegjshme të sabotimit,” tha Stoltenberg në një deklaratë.


“Ne, si aleatë, jemi të përkushtuar të përgatisim, pengojmë dhe mbrojmë njëri-tjetrin kundër përdorimit të energjisë si armë dhe taktikave të tjera hibride nga të huajt”, tha ai.


2 Comments

  1. Juve të NATOs jeni fajtorët kryesorë për luftën në Ukrainë dhe pasojat e saj. Keni gojë edhe ankoheni për rusët e doni të “mbroni” vëndet anëtare. Shporruni mashtruesa!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.