• |
ide | kryesore

Yuri Kim flet për largimin e Gledis Nanos: Nuk e prisnim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
largimin

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka folur për largimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Gledis Nano. Ajo ka vlerësuar punën e tij.


“Vleresimet per te ishin pohim fakti. E keni parë se ne shpesh bëjmë deklarata të tilla kur dikush me të cilin kemi punuar shumë mirë largohet nga detyra. Dhe është e vërtetë që ne e vlerësojmë Z. Nano.


Dhe bashkëpunimin e tij me ne. Ne mendonim se ai ishte një partner i mirë për ne kur drejtonte njësinë kundër terrorizmit. Dhe më pas kur ishte drejtor i policisë” – tha Yuri Kim.

“Nuk e prisnim të largohej” – tha ambasadorja në Opinion”. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Ikja e Gledis Nanos/ Drejtori që pëshpëriste në veshët e ambasadave


7 Comments

  1. Ca do prosje ti oj Nafije. Nuk i jep llogari Ramazani nje Spiropale amerikane. Ti je turp te jesh perfaqesuese e Amerikes. Sjellja jote prej lecke kembesh ne lidhje me Paulinin dhe egersire komuniste ne lidhje me opoziten te ka bere aq butafirike o debile saqe se ke idene. Je bere personazh tallje kari!

  2. Ju dhjefsha surratin me keta pislleqe qe beni.
    Saliun nuk enjihni edhe se e do 90% e elektoratit.
    G Nanon e duam por nuk kemi cfare ti bejme Rames.
    Rob kurvash. Ju shkerdhen mafia Sorrosiane.

    1. “It’s hard to argue with the notion that money can buy lots of influence. Consider George Soros for example, a big spender with ties to more than 30 predominantly liberal news outlets, including the New York Times, the Washington Post, the Associated Press, NBC and ABC. Since 2003, Soros has spent more than $48 million funding media properties…often funding foundations which in turn, fund other organizations. This arrangement makes complete outside accounting nearly impossible because the media component of the support is hard to track.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.