• |
ide | kryesore

Arrestohen dy të shumëkërkuar në Elbasan

-Instant, Lajme, Të fundit
policia, Mat

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga 2 shtetas të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Center”.


Si rezultat i këtij operacioni u bë kapja dhe ndalimi i shtetasve: A. S., 30 vjeç, të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”. Po ashtu u kap edhe M. A., 36 vjeç, të cilit gjykata i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.