• |
ide | kryesore

Billboard Latin Music Awards: Lista e fituesve

-Instant, Paparazzi, Slider

Ditën e djeshme u zhvillua, Billboard Latin Music Awards e cila feston artistët më të mirë të muzikës latine gjatë vitit të kaluar.


Bad Bunny kryesoi  me 23 nominime . Ndërkohë, këngëtarja kolumbiane Karol G mori 15 nominime, shtatë prej të cilave janë për këngën e saj, “Mamiii”, me Becky G.


Shfaqja e madhe e cila përkoi me Javën e Muzikës Latine të Billboard në Miami, shfaqi performanca nga 17 artistë të ndryshëm, duke përfshirë Elvis Crespo, Eslabon Armado, Farruko, Grupo Firme, Nicky Jam, Ozuna, Pepe Aguilar, Maluma dhe Christina Aguilera. /Lapsi.al

Lista e fituesve:

Artisti i Vitit

Bad Bunny

Artisti i ri i Vitit

Ivan Cornejo

Turneu i Vitit

Kënga latine e Vitit

Farruko, “Pepas”
Becky G & Karol G, “Mamiii”

Artistja e Vitit

Karol G

Grupi i Vitit

Grupo Firme

Shtëpia Diskografike

Rimas

Kënga më e shitur/  transmetuar e Vitit

Farruko, “Pepas”‘

Albumi i Vitit

Bad Bunny, Un Verano Sin Ti

Albumi i vitit nga një mashkull

Bad Bunny

Albumi i vitit(Femer)

Karol G

Albumi i vitit (grup)

Artisti latin(Pop ) i Vitit

Enrique Iglesias

Grupi latin (Pop)

Maná

Kënga Pop e vitit

Rauw Alejandro, “Todo De Ti”

Shtvpia Diskografike (Pop)

Sony Music Latin

Albumi Pop i Vitit

Rosalía, Motomami

Kantautori i Vitit

Bad Bunny

Botuesi i Vitit

RSM Publishing, ASCAP

Producenti i Vitit 

Tainy

Cmimet 

Billboard Icon Award:

Chayanne

Billboard Spirit of Hope Award:

Christina Aguilera

Billboard Legend Award:

José Feliciano

Billboard Hall of Fame Award:

Nicky Jam

Billboard Lifetime Achievement Award:

Raphael

 

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.