• |
ide | kryesore

Deklaratat e Yuri Kim/ Berisha: Nuk takohet dot me mua pa kërkuar falje publike

-Instant, Lajme, Të fundit
Yuri Kim-Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së djeshme të ambasadores amerikane. Kujtojmë se Kim ka thënë se nuk takohet me persona të shpallur “non grata”. Po ashtu, ajo ka ritheksuar qëndrimin e saj se njeh Enkejeld Alibeajn në krye të PD.


Ndërkohë Berisha i ka bërë thirrje ambasadores Kim që t’i kërkojë falje publike demokratëve për frazën “Mos hani bar që të votoni Sali Berishën”. 


Fjala e Berishës:

“Ka disa pasaktësi jo të vogla. Së pari, zotimi i ambasadores se zyrtarët amerikanë dhe ajo personalisht nuk takohen me persona të dezinjuar është një deklaratë sikur ta kishte bërë Edi Rama. E them këtë sepse është gënjeshtër jo e vërtetë. Zyrtarët amerikanë janë takuar edhe me Dodikun. Cila qendron këtu? Kjo është një gjë e pavërtetë. PD mbetet e vendosur për të zhvilluar marrëdhëniet shumë të mira, miqësore dhe të gjithëanshme me SHBA-të. Ato janë aksioneri kryesor i sigurisë së botës së lirë. Nuk bëhet fjalë këtu për marrëdhënie me George Sorosin.

Non grata do jetë vendimi i qeverisë së PD por Sorosin. Në rastin konkret, ambasadorja që flet si guvernatore, siç e keni parë, shkon në një super harmoni me elementë të diskredituar kombëtarisht dhe botërisht si Edi Rama, Taulant Balla etj. Këtu erdhi në një udhëtim sekretari Mike Pompeo. Ishte lënduese për reputacionin e miqësisë mes dy vendeve kur atë e pritën dy mafiozë të damkosur, Taulant Begojaris me Alket Hysenin. Unë mendoj se zonja ka përgjegjësi. Hysenin e kanë larguar nga partia si pjesë e mafias së pronave në Sarandë. Kjo e detyroi sekretarin që në njoftimin e tij t’u vërë vizë fare. Tha takova vetëm përfaqësues të opozitës iraniane. Përveç kësaj u bë e famshme ajo fraza e barit, Enver Hoxha u thoshte shqiptarëve, Enver Hoxha “bar do hamë dhe imperializmit amerikan nuk i dorëzohemi, ambasadorja u tha demokratëve “Mos hani barë dhe të votoni Sali Berishën”. Këtu i ka prishur marrëdhëniet me Sali Berishën. Pa kërkuar ndjesë publike ndaj demokratëve, nuk takohet ajo me Berishën.”


46 Comments

  1. Kujt i rruhet Kari per yuri qimin. Kur Berisha te behet gati per te ardhur ne pushtet do shikoni qe te paret qe do ta takojne dhe urojne do jene
   Ameriqanet.KAQ.

   1. hahaha, Berisha prap ne pushtet. Ku ka shance te vij me ne pushtet, ai thjesht po mundohet te shpetoj veten dhe familjen nga burgu. Kaq. Do me negociu.

  2. Doktor je unik!

   As e kisha cuar ndermend we nje burre ne moshen 80 vjecare te kete energjine dhe kthjelltesine e mendjes tende! Aftesite e tua jane ne kufijte e mbinjerezores.
   Ne kete situate te ndyre , me te gjithe kunder je personi qe ngjall besim dhe shprese me shume se cdo kush tjeter, je me rinori dhe zri i vetem i se vertetes .
   Askush nuk ka iluzion se ti je i pagabueshem aspak edhe ti ke mangesi e dobesi. Je njeri, por fuqia jote per te shnderruar nje gjendje kome ne nje situate shprese edhe pse te dhimbshme eshte nje aftesi rralle dhe qe askush nuk matet dot me ty. Rikthimi ishte dritherues

   Ke hyre ne histori si legjende. I gjithe kombi te eshte borxhli andej e kendej kufinjve!

   Legjendat nuk zveteniten nga mizat e perandorive.
   Vazhdo perpara se njerezit po te ndjekin dhe do te te ndjekin me shume. Ja pse te kane frike ja pse te sulmojne, sepse je ne gjendje tua kthesh mbrapsht cdo plan djallezor zyrash fondacionesh sigurimsash apo sorosistash e qelbesirash te tjera te ndryshme

   Respekte doktor. Luje lojen mire dhe krijo ekipe.te reja per qeverine e ardhshme. Eshte mision gati i pamundur por legjendat e.bejne te mundur

   1. Edhe ti qenke nje kokerr Enveristi. Kur i ben furce edhe nje komunisti si Berisha duhet te jesh i tredhur. Ky ka vrare si Enveri kater qytetar te ketij vendi dhe akoma flet per demokraci. Po te ishte zhdukur ky me kohe dhe te mbante pergjegjesi per zullumet qe ka bere sot do te kishim nje Shqiperi me te mire. Ky komunist po na e mban akoma kete te gjatin ne pushtet. Hapini rrugen te rinjve o plehra se e ndydhet kete popull.

    1. Fajoin e ka saliu!!

     Ti do jesh nje 750 mije zemrat socialste qe votun ramen ose 38 mije votusit e tom doshit!

     Shqiptaret po vdesin me mijra.cdo vit si pasoje shendetesise falas, krimit , droges korrupsionit, shqiperia po zbrazet kaa.rene me pak se.2.milione, dhe mosha esatare eshte 39 vjec por fajin e la.saliu mos e bri mendjen e gjete zgjidhjen

     Ik o rrote kari.

     Ska.rendesi se.kush ta.shqyen.motren mamane, vellane e fisin apo.edhe bythen ende etj mjaft qe kryetari te jete ne pushtet.
     Viktime patologjike
     Pi i ilacet ore se fajin e ka saliu !!

     Mortja qe sju ha!

     1. Duken loqet e PD se perdorin shume shpesh bythen dhe karin. E keni direktive Partie apo e keni semundje te auto vetkenaqesise? O koqe po te hapesh pak syte se ti ka zene ai komunisti, do te kuptosh se po te hash vetem pace ose tasqebab te tjeret do te hane aragosta. Ne fakt truri yt me madhesine e nje vemje nuk mund te mendoj sic mendon majmuni. Perpiqu te kapesh te pakten inteligjencen e majmunit. Mbase do ta kuptosh se ketu nuk behet fjale vetem per nje komunist si Berisha por e te gjithe kesaj klase politike te degraduar.

 1. po kari po se per cfar duhet tkerkoj falje Yuri ty, mir ta kan ber qe tfuten nongrata se kriminel je ti ska faj ajo e shkreta

 2. Hahaha Kim eshte thjeshte nje nenpunese e Shtetit Amerikan, nese eproret e saj do ia kerkonin te takohej me Berishen, Doshin, Qifen et… ajo do iki me vrap ti takoi, perndryshe karriera e saj merr fund.
  U be Yuri te na trajtoj ne ne kete menyre, a thua se ja ka lene trashegimni baba kete vend.

   1. o Qim Peka, boll se na cave karin o inacor. o te qift bota ropt e shpis qe del ketu e shan te gjith. Je i njejti gjithmo, njeri pervers pa nder e pa cip. Te shkerdhehet familja sa her del ketu e ti prap vazhdon o pervers portalesh. ptu te qift saliu ropt sic ti ka shekrdhyer deri tani qe vazhdon i thu bab. suflake pa shtyll kurrizore e vemje portalesh.

 3. Ti dhe te gjithe ato te afermit e tu qe jeni non grata nuk jeni kot jeni me fakte o loqe , pse nuk na e tregon se cbere me gjyqin ne France kunder Shba me avokatin me te shtrenjte francez??

 4. Epo ky jeton ne nje enderr se ti nuk e takon yuri kimin dhe ne birucen ku do te shkosh jo me te vije ajo tek ty per vizite

  1. O gezim kimetja eshte si z.lu ,a mban pergjegjesi z.lu pse nuk funksionoj spak per te kapur peshkun e madh???.
   Pra nje burokrat bene rolin e guvernantes duke shkuar ne cdo inagurim te qeverris dhe i bene presion opozites cfare e quan ti ?.
   Ambjentalistet thone gjeneratoret nga bangladeshi shkaktojn ndotje kimetja shkon ne inagurin cfare i thua ti ,pra duhet te ham bar pse do qejfi i kimetes ,jo mor goc dikur hengrem 50 vjet bar,sot ka ndryshuar koha ,ju(usa) na mesuat cfare eshte demokracia tani nuk na thoni dote se diktatura e rames wshte demokraci se do kimetja.

 5. hahaha cfare rrot kari zj ambasadore e ka bere te qarte qe askush nga administrata amerikane nuk do takohet me non graten ky loqja thote nuk do takohet me mue pa me kerku falje O zot cfare loqje

 6. Po ky eshte kar apo ben? Ajo thot sbehet fjal qe te takohem ndonjeher me nje hajdut te shpallur boterisht, ku thot, jam un qe se lejoj. Hahaha, ca gallate, ca thiatro.

 7. Eshte nje suflake e frustruar qe shan te gjith patronazhistet. Ca gallate me keta militant loqe, patronazhistet qe shrkuajn nanji karllik ne kor, dhe pastaj nje suflake qe u pergjigjet e shan te gjith edhe pse te gjith pastaj e shajn. Hengshi koken e njeri tjetrit. Shqiperia do shpetoj kur te zhduket rraca e patronazhisteve dhe suflakeve qe na mbajn ne jet tre ropqira si Rama-Sala-Metaj. Vec me shpritin do u dali enverizmi ketyre buburrecave trushpelar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.