• |
ide | kryesore

Ndërtimet pa leje, pezullohet shefi i komisariatit nr.1 në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit
Komisariati nr.1 në Tiranë

Për shkak të ndërtimeve pa leje, është pezulluar nga detyra shefi i Komisariatit nr.1 në Tiranë, Bujar Mehmeti. Bashkë me të, është pezulluar nga detyra edhe shefi i postës policore në Farkë Flamur Sula. Përgjegjësive nuk i kanë shpëtuar as nënkomisar Alban Ramaj dhe inspektori Nazmi Karreçi.
Pezullimet i vijnë pas zbulimit të pallatit 8-katësh pa leje në zonën e Liqenit të Thatë, por edhe deklaratave të kryeministrit për ndërtimet pa leje. Agjencia e mbikëqyrjes policore ka vendosur 30 ditë pezullim.
1 Comment

  1. Ju beni sikur por edhe mileti po nderton si gamori ne duhan .
    Eshte e habitshme se si ne kulmin e “luftes” ndaj ndertimeve pa leje , ndertimet jane ne maksimum .
    Ne kohen kur flitet per punesime fallso , ato po shumfishohen çdo dite .
    Ketu flitet per nje gje dhe behet e kunderta .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.