• |
ide | kryesore

Rama mbledh kryebashkiakët, zbardhet axhenda e diskutimit

-Instant, Lajme, Të fundit
Rama, iranin

Këtë të premte kryqeveritari Edi Rama do të mbledhë kryebashkiakët. Shkaku i mbledhjes së tyre është fokusimi në menaxhimin e mbetjeve. Mësohet se tema e diskutimit do të jetë rreth menaxhimit të mbetjeve. Takimi pritet të nisë në orën 09:00 dhe të zgjasë deri pasdite në 16:00, ku do të ketë disa panele dhe diskutime.


E pranishme në takim do të jetë edhe zëvendës kryeministrja Belinda Balluku, ministrja e Mjedisit, Mirela Kumbaro. Po ashtu prezent në takim do të jetë edhe ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf.


Ky takim me kryebashkiakët vjen teksa partitë politike po përgatiten për garën e zgjedhjeve elektorale.


3 Comments

  1. Tema e mbledhjes: plani i ardheshem 5 vjecar i vjedhjeve duhte realizuar me sukses. Pranojme sugjerime dhe propozime si te mashtrojme shqiptaret edhe pese vjet te tjera.

  2. Punesoni e korruptohuni sa me shume , me lekete e tyre dhe te punesusrit fiktiv mbajme pushtetin , kaq e thjesht eshte . Ne kulmin e nje krize te çendur po investohet ne qejfe , me zovogelimin e popullates dhe futjen e dixhitalizimit po rritet numri i te punsuarve . Kush arrine ta kuptoje kete perveç palloshit eshte i marri i radhes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.