• |
ide | kryesore

Bordi Transparencës ul me 6 lekë çmimin e naftës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
opozita

Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 1 Tetor 2022, janë si rezultat i levizjes së çmimeve në bursën Platts Mediteran dhe kursit të këmbimit.


Si rrjedhojë çmimet e vendosura janë :


✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë jo më shumë se 223 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 211 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë jo më shumë se 198 lekë/litri,ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 186 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 78 lekë/litri me pakicë dhe i shitjes me shumicë 66 lekë/litër për automjetet.
( Shënim: çmimi i shitjes për gazin e lëngshëm të automjeteve do të jetë çmimi i furnizimit në stacionet e furnizimit në pikat e karburanteve, ndërkohë që në pikat e tjera për konsumatorët familjarë dhe industrial çmimi nuk duhet të përfshijë akcizën).

🗓Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi sot datë 1 Tetor ora 18:00 dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme të bordit ku do të pasqyrohen ndryshimet e çmimeve të shitjes.

Bordi i transparencës që ne krijimin e tij i është përmbajtur me përpikëmëri në vendimet e tij lëvizjes së bursës Platts të Mesdheut për gazoilin,benzinën, si dhe faturave zyrtare të operatoreve.


2 Comments

 1. Se si mund te luajne çmimet keshtu vetem keta hajdute mavi mund ta dine .
  Po pse deri dje bursan nuk kane shkuar me ulje ngritje ?
  Po nuk eshte bere keshtu . Ulin me nje leke dhe e ngrijne te nesermen me 10 leke
  Bordi dyhet mbyll sepse ne e pame edhe me ERE-n qe bordi i vetrete eshte palloshi .
  Duhet revolucion , pidhat e motrave qe thone se me revolucion nuk arrihet asgje jane sherbetore te regjimit dhe kur jane te djathte duan qe edhe vete neser te bejne te njejten gje .
  Keta i shtrojne rrugen njeri tjetrit per te qene neser rehat ne sundimin e tyre ,
  Ku bend nuk behet nga moterqirat antishqiptar qe njohin vetem lekun , ky bend do behet nga shqiptaret e vertete qe duan lirin , demokracine dhe te ardhmen e femijeve te tyre .
  REVOLUCION , BOLL TALLET MENDEREN ME NE
  BOLL ESHTE BOLL , VETEM REVOLUCION TE DHUNSHEM
  KURVAT E POLITIKES DUHET TA PESOJNE KEQ QE TE XENE MENDT .
  DUHEN SHEMBUL PER TE TREMBUR LEPURAT E TJERE QE VIJNE ME PAS

 2. Bord-ello eshte bere si ato njesitet guerile qe mblidheshin naten e benin plane, dhe atentatin e benin diten. Perfundimisht nuk eshte me ceshtje burse, nuk ka qene kurre ne fakt, kjo eshte ceshtje vjedhjeje ashiqare midis te gjatit dhe grosisteve te karburanteve. E rendesishme eshte qe te pakten ka info se ckane bere keta dallkauke.

  Mbani mend, e njejta do gje do te ndodhe edhe me cmimin e energjise, do tallin bythen nje here ne tre dite ul e ngre.
  Zgjidhja, ja u them une: Kur “Hajduti” te fut doren ne xhep/portofol dhe te vjedh djersen e ballit me te cilen mban familjen c fare ben ????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.