• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për sot

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
motit

Parashikoni i motit për sot. Pjesa e parë e ditës do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Ato të cilat më të dukshme do të jenë në zonat veriore, ku dhe do të sjellin shira të pakët.


Sipas MeteoAlb, në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të shtohen duke sjellë reshje shiu në të gjithë territorin. Më të dukshme shirat do të jenë në Veri dhe pjesërisht në zonat Qendrore.


Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë. Duke luhatur vlerat ditore nga 11 gradë Celsius deri në 30 gradë Celsius.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

Lexo më tej: Moti i keq në Qarkun e Shkodrës, dëme në rrugë e kanale vaditëse 

Lexo më tej: Motit i keq dëmton linjat e energjisë në Lezhë 

Lexo më tej: Dumfries, motivon Interin në momentin e krizës: “Duam të fitojmë titullin, humbja e vitit të shkuar djeg” 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.