• |
ide | kryesore

Forcat ukrainase bëjnë bilancet: Kemi eliminuar 60 mijë ushtarë rusë

-Instant, Lajme, Planet

Ukraina pretendon se më shumë se 60,000 ushtarë rusë janë vrarë në luftë deri më tani.


Në një përditësim nga forcat e armatosura të Ukrainës, vendi vlerëson se numri i ushtarëve rusë të vrarë ka arritur tashmë në 60 mijë, më konkretisht rreth 60,110, ndërsa 2,377 tanke janë shkatërruar.


Forcat e armatosura pretendojnë gjithashtu se Rusia ka humbur 500 ushtarë në 24 orët e fundit, duke pësuar humbjet më të mëdha në Kramatorsk dhe Bakhmut.


4 Comments

  1. kaq popull idiot qe nuk ngrihet ne protesta kunder kapjes se Ukraines nga Globalistet dhe cifutet!!!!!???

    Cohuni Ukrainas se po ju perdorin si mish per top

  2. PO IKNI O QYQARE BENI GRUSHT SHTETI
    QIJANI MOTREN CIFUTIT PARA SE TE VDISNI PER CIFUTERINE GLOBALISTE
    IKNI SA JENI NE KOHE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.