• |
ide | kryesore

Meghan Markle, e lënduar nga titulli i Vanity Fair: Racist

-Instant, Paparazzi, Slider

Meghan Markle ishte shumë e lënduar nga një botim të kopertinës së Vanity Fair. Sipas saj, titulli  që i referohej marrëdhënies së saj me Princin Harry ishte “racist”, thuhet në një libër.


Ajo thuhet se ishte e mërzitur nga titulli sepse ndan emrin e saj me titullin e një kënge të interpretuar nga Judy Garland dhe Mickey Rooney në filmin e vitit 1939 Babes in Arms, i cili shfaq njerëz me ngjyrë që kërcejnë.


Libri – Courtiers: The Hidden Power Behind The Crown nga Valentine Low – gjithashtu pretendon se Meghan ishte e shqetësuar nga fotografia e saj e përdorur në kopertinë.

“Ata [Harry dhe Meghan] u përpoqën ta ndryshonin atë në internet, sepse mendonin se ishte racist,” i tha një burim autorit Low. Meghan Markle po kërkonte të gjente gabim në çdo drejtim të mundshëm, pavarësisht se kishte pjesë pozitive”, tha burimi. “Asaj nuk i pëlqyen fotografitë. Ajo ishte e mërzitur që artikulli ishte për Harry-n, jo për të.”

Marrëdhënia mes Harry-t dhe Meghan-it filloi në vitin 2016. Dyshja njoftuan fejesën e tyre në nëntor 2017, disa javë pasi botimi i Vanity Fair doli në shtyp./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.