• |
ide | kryesore

Tahiri bën një tjetër lëvizje për të lënë qelinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
tahiri

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri bën një tjetër lëvizje për t’ë lënë qelinë. Ai është duke vuajtur dënimin me 3.5 vite në burgun e Lushnjes. Mësohet se Tahiri ka kërkuar nga Gjykata e Elbasanit që t’i njihet dënimi me shërbim prove. Ky dënim iu dha më 19 shator 2019 nga ish-gjykata për Krime të Rënda.


Ish-ministri pretendon se ai e ka zbatuar atë dënim duke mbajtur çdo ditë kontakte me shërbimin e provës, deri në dhënien e vendimit nga Apeli më 4 shkurt të këtij viti. Më pas ai u dënua për shpërdorim detyre me 3 vite 4 muaj heqje lirie. Gjykata e pezulloi dënimin dhe e konvertoi në shërbim prove.


Nëse kërkesa e tij pranohet ai përfiton ulje të të paktën 1.6 vite burg. Gjykata e Elbasanit, ka vendosur që shqyrtimi i kësaj kërkese të bëhet më 10 tetor. Tahiri ndodhet në burg prej 8 muajsh i shpallur fajtor për akuzën shpërdorimit të detyrës.

Në fillim u dërgua në burgun e Fierit. Më pas me kërkesë të tij u zhvendos në burgun e Lushnjës. Në media u përfol se Tahiri u zhvendos për shkak të përplasjeve me drejtorin e burgut të Fierit. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Sherr me drejtorin e burgut? Avokati tregon pse u zhvendos Tahiri


4 Comments

 1. Patjeter. Buce partie.
  Kur dolen te denuarit e perjetshem mos te dale jevgu tepelenes.
  Me vrap nje kenge nga grupi polifonik “qelbesirat” sponsor ahmetajflegra nikobytha bodearixhiu manastirqiu. robt.

 2. Edhe ne burg Tahiri sillet si minister pa portofol dhe here-here leshon ndonje shashke per ta kujtuar partine se nuk duhet ta harroje…

 3. ditën kur budallenjt hodhën në tok statujën e enver hoxhës dhe dëgjuan salën si antikomunist i thekur i cili ishte dërguar me porosi nga ramiz alia dhe me urdhër nga jugosllavia se atëherë ishte çasti më i volitshëm.
  dhe budallenjt shkuan pas tradhtarit më të madh të kombit siç ks ende njerëz që bëjn akoma të njëjtën gjë.salih metaj spiun agjent

 4. Komandanti legjendar qihej ne bythe nga dushan mugosha.
  Nuk mund te rrije nje pederast komunist vrases ne mes te qytetareve. Sa per fshataret dhe perversat ai eshte baba o gramoz.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.