• |
ide | kryesore

Tentoi të grabiste shqiptarin, i riu grek e pëson keq në mes të rrugës

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 23-vjeçar grek e ka pësuar keq, pasi grabiti një 54-vjeçar shqiptar, shkruajnë mediat greke.


Autori i ishte afruar 54-vjeçarit nga pas, teksa ai po ecte i shkujdesur dhe e kishte hedhur në tokë, ku e kishte neutralizuar duke e goditur me duar dhe këmbë! Kur hoqi dorë nga gjithë rezistenca e tij, më pas mori 120 euro dhe dokumente personale nga xhepi i pantallonave dhe iku. Por viktima nuk u dorëzua.


Ai e ka ndjekur grabitësin së bashku me një shtetas që ka kuptuar se çfarë ka ndodhur, e kanë kapur dhe e kanë mbajtur derisa kanë mbërritur policët që e kanë arrestuar.

I riu u dërgua nëkomisariat, ku ndaj tij u ngrit akuza për grabitje dhe u dërgua në prokurorinë e Plimmeliodiki Volos.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.