• |
ide | kryesore

Adrien Brody reagon ndaj kritikave për filmin ‘Blonde’

-Instant, Paparazzi, Slider

Adrien Brody ka reaguar së fundmi ndaj kritikave për filmin e tij, Blonde.


Në një intervistë me The Hollywood Reporter, aktori foli për projektin, duke e përshkruar si një film që “supozohet të jetë një përvojë traumatike”.


Duke vënë në dukje se si Blonde dhe romani i vitit 2000  janë me të njëjtin emër mbi të cilin bazohet ” të mbushura me tema të shfrytëzimit dhe traumës” Adrien Brody i tha gazetës:”Jeta e Marilyn, për fat të keq, ishte plot me këto”.

“Mendoj se duke qenë se tregohet në vetën e parë, funksionon disi që filmi të jetë një përvojë traumatike sepse ti je brenda saj. Udhëtimi, dëshirat dhe izolimi”, shtoi ai. “Është e guximshme dhe duhet pak kohë për ta kaluar. Dhe mendoj se është në kundërshtim me perceptimin e publikut për jetën e saj.

Brody vazhdoi: ” Ai është duke nderuar hendekun ekstrem midis perceptimit të publikut për famën e aktores dhe realitetit. Vetmia, zbrazëtia , trazirat mendore dhe abuzimi i atij individi.”

Shumë kritikë e komentuan filmin duke përfshirë Ann Hornaday të The Washington Post. Ajo  e cilësoi si  një “përshtatje të gabuar” të romanit të vitit 2000. “Blonde tani po transmetohet në Netflix. /Lapsi.al

Lexo Edhe: https://lapsi.al/2022/10/03/del-ne-ankand-fotoja-e-marilyn-monroe-dhe-john-f-kennedy/


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.