• |
ide | kryesore

Ahmetaj: E vërteta e largimit tim nga qeveria dhe postet në PS

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
ahmetaj

Arben Ahmetaj flet për herë të parë pas largimit nga qeveria dhe të gjitha posteve në PS. Në një intervistë për Vizion+, Ahmetaj foli edhe për akuzat e opozitës për inceneratorët. Vendimin e kryesisë së Partisë Socialiste për t’i hequr së fundmi edhe drejtimin politik të qarkut të Vlorës, Arben Ahmetaj thotë se e priti me kënaqësi.


“Me shumë kënaqësi. Riorganizimi është normal. Ndodh shpesh. Ka ndodhur. Do të ndodhë. Nuk ka ndonjë gjë të re” – tha Ahmetaj. Madje largimin e radhës edhe nga detyra drejtuese brenda partisë, pasi në korrik u shkarkua nga zëvendëskryeministër dhe ministër shteti për rindërtimin, Arben Ahmetaj thotë se është proces i zakonshëm riorganizimi.


“Unë dhe Partia Socialiste dhe të gjithë kolegët jemi një. Këto janë vetëm telenovela, por si duket nuk ka lajme. Ka nga këto lajme kështu që nuk e ngrefin dhe ndoshta ju kërkoni këto lajmet e vogla që ndoshta e ngrehin” – shton Ahmetaj.

Ish-numri “2” i qeverisë e përjashtoi mundësinë se mosmbajtja e asnjë detyre kryesore lidhet me aferën korruptive të inceneratorëve.

“Çfarë lidhje kam unë me inceneratorët. Ato janë vepra në ndërtim. Çfarë kë ketë lidhje, më thuaj si e lidh ti?” – tha Ahmetaj.

Ahmetaj u pyet për akuzat e LSI-së dhe Partisë Demokratike.

“Emrin, kanë përmendur edhe tëndin, edhe të të gjithëve. Unë nuk dua t’ia di se kush e përmend emrin tim. Nuk është se më emocionon ndonjë gjë. Është çështje që është në diskutim në institucionet përkatëse. Ju doni të bashkoni pika që nuk ekzistojnë” – tha ai.

Ish-ministër i Financave dhe Ekonomisë, më pas njeriut që iu besua Rindërtimi dhe numri dy i qeverisë, sot Arben Ahmetaj është një deputet i thjeshtë. ©LAPSI.al


6 Comments

  1. Nuk është proces i zakonshëm riorganizimi por proçes riqirje nga palloshi o jevgjit .
    Kujdes sapunin . Po qe i zgjuar pendohu dhe futja ti palloshit .

  2. Ti je persevativi i rradhes o arrixhi me fytyre orangutangu. Ne pergjigje te dicitures them qe ne goje ka bolet e Rames

  3. Njeren bole tahiri njeren xhevahiri.
    Rrofte shteti i arixhinjve fshatareve policeve spiunave oficerave dru me pre, ec atu Bedrana.
    Koloni e sudanit nuk behemi jemi rrace e forte, rrace arixhiu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.