• |
ide | kryesore

Arrestohet si shpërndarës Quarto: fëmija i dikurshëm që u kurua falë “Ndeshjes në baltë” të Maradonës

-Instant, Sport
Quarto

Nga një çështje për Librin e Zemrës në një histori krimi. Luca Quarto, 38-vjeçari që kur ishte fëmijë u ndihmua nga Diego Armando Maradona, është arrestuar në Rimini. Motivi i arrestimit janë akuzat për shpërndarje të substancave të ndaluara.


Në vitin 1985, Quarto ishte pak më shumë se një vjeç kur prindërit e tij e çuan në Zvicër për një operacion në qiellzë. Operacioni u bë i mundur falë fondeve të mbledhura gjatë një ndeshje bamirësie të organizuar nga vetë Diego Armando Maradona. Miqësorja u luajt në Acerra (Napoli) dhe e lejoi familjen e djalit të përballonte shpenzimet e trajtimit dhe udhëtimit. Pastaj në 2002, ai pati edhe një takim me futbollistin në programin televiziv C’è posta per te.


Lexo më tej: Video/ Çfarë dreqin bën Maradona në Skoci? Prezenca e re e Pibe de Oro çmend rrjetet sociale

Tani Quarto është kthyer në qendër të vëmendjes për një histori krejtësisht ndryshe. Ai u arrestua pasi karabinierët e kapën në flagrancë në Bellaria Igea Marina teksa i jepte një dozë kokaine një sipërmarrësi të zonës. Në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan 50 gramë kokainë, një peshore e saktë, material ambalazhi dhe pesë mijë euro cash. Policia ka identifikuar edhe blerësin.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.