• |
ide | kryesore

Dalin shifrat e covid/ Testime dhe infektime minimale në 24 orë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Covid-19 ne 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 171 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me covid, 5 qytetarë, në këto bashki: 2 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Vlorë, Gjirokastër, Pogradec.


Janë 432 qytetarë aktivë me Covid në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID po marrin trajtim 5 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2. Janë shëruar 40 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,123 që nga fillimi i epidemisë.


Statistika (3 Tetor 2022)

Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 40
Të shtruar në spitale 5
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 171

Testime totale 1,982,902
Raste pozitive 331,144
Raste të shëruara 327,123
Raste Aktive 432
Humbje jete 3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 253
Elbasan 41
Fier 25
Vlorë 20
Lezhë 18
Durrës 17

Gjirokastër 17
Shkodër 14
Dibër 13
Korçë 6
Berat 6
Kukës 2


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.