• |
ide | kryesore

Si e frymëzuan fantazmat këngëtaren Kesha

-Instant, Paparazzi, Slider

Kushdo që ka dëgjuar këngën eterike të vitit 2012 të Kesha “Supernatural” e di se ajo ka pasur gjithmonë një vend për fantazmat. Pra, ndërsa mendimi që Kesha të bëhet një gjuetare fantazmash në serinë e re të Discovery+ Conjuring ajo mund të ngatërrojë njerëzit që kanë marrë pjesë vetëm në hitet e saj nr. 1 “TiK ToK” dhe “We R Who We R”, nuk është befasi për të. fansa të përkushtuar që ajo vendosi të zhytej më thellë në magjepsjen e saj me fantazmat dhe ta filmonte atë që bota ta dëshmonte.


Conjuring Kesha tregon përpjekjen e këngëtares së nominuar për Grammy për t’u lidhur me sferën shpirtërore me ndihmën e miqve të ngushtë të famshëm. Në shfaqje, Kesha dëgjon shpirtrat artistikë të humbur në një teatër të braktisur me Betty ëho, gjuan për Bigfoot në malin Shasta me JoJo Fletcher të Bachelor dhe eksploron azilin e çmendurve Trans-Allegheny me Big Freedia. Përvojë e mbinatyrshme pasi kameramani i saj përjetoi një hakmarrje fantazmë. “Duke e parë atë në kohë reale duke u gërvishtur në shtyllën kurrizore nga një demon kur ai ka veshur tre shtresa xhaketa, një mbajtëse të pasme për të mbrojtur kamerën, dhe nën të gjitha këto, ai ka tre shenja gërvishtjeje në shpinë,” i thotë Kesha Bustle. “I kapa të gjitha në kamera”.


Ylli 35-vjeçar i popit ia atribuon dashurinë e saj të mbinatyrshmes nënës së saj Pebe Sebert, e cila ishte “shumë e hapur për spiritualitetin” ndërsa Kesha ishte duke u rritur. Takimi i saj i parë me atë mbretëri ndodhi kur ajo ishte katër ose pesë vjeç. Ajo pa një rruzull të lehtë që vinte nga dritarja e saj dhe ndjeu praninë e gjyshes së saj të ndjerë. “E dija se ishte një engjëll, por nuk kisha fjalë për t’i thënë askujt,” thotë ajo. “Nuk jam i sigurt nëse i kam thënë dikujt. Ishte thjesht një përvojë shumë e qetë, paqësore, e bukur që ishte për mua dhe gjyshen time.”

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.