• |
ide | kryesore

Skandali te ‘Zyber Hallulli’, Meta: Banda e rilindjes po vë dorë dhe te buka e fëmijëve jetimë

-Instant, Lajme, Të fundit
meta, pedagogëve,

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar sërish pas rastit të denoncuar nga KLSH për abuzimet me ushqimin në shtëpinë e fëmijës ‘Zyber Hallulli’.


Pas deklaratës së deputetes Ina Zhupa, Meta thotë se mbështet reagimin e PD, duke shtuar se banda e rilindjes ka arritur deri aty sa të fusë duart në bukën e fëmijëve.


“Skandali i vjedhjes së racioneve të ushqimit për fëmijët jetimë në Shtëpinë e Fëmijës “Zyber Hallulli” në Tiranë është në kufijtë e të paimagjinueshmes.
Banda e “Rilindjes” ka arritur deri aty sa të verë dorë tek buka e gojës së fëmijëve jetimë.
Mbështes dhe vlerësoj deklaratën e deputetes së PD, znj. Ina Zhupa sot pranë këtij institucioni”, shkruan Meta.

 


21 Comments

    1. Po vjedhin buken e femijeve jet8me o te qifsha pragun e shpise moterqir, te shkaperdhefsha me fis o bastard

  1. I jeni turr lekut me çdo mjet e menyre pa pare njeri ne sy .
    Haku i jetimeve ju zente o te pashpirt e te pacipe .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.