• |
ide | kryesore

Skemë mashtrimi për kriptomonedhat, Kim K në telashe ligjore

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian është përballur së fundmi me probleme ligjore pasi promovoi ilegalisht EthereumMax.


Komisioni i letrave me vlerë, SEC zbuloi se Kim reklamoi në mediat e saj sociale “një aset kripto të ofruar dhe shitur nga EthereumMax pa zbuluar pagesën që mori për promovimin”.


“Kardashian dështoi të zbulojë se ajo ishte paguar 250,000 dollarë për të publikuar një postim në lidhje me tokenat EMAX, siguria e aseteve kriptore që ofrohet nga EthereumMax. Kardashian ka shkelur dispozitën kundër reklamimit të ligjeve federale të letrave me vlerë”.

Si rezultat, ajo ka rënë dakord të paguajë 1.26 milionë dollarë në gjoba. Kim gjithashtu duhet të bashkëpunojë me SEC në hetimin e tyre të vazhdueshëm në platformën e kriptomonedhës. Asaj nuk do i lejohet të promovojë asnjë aset me vlerë kripto për tre vjet.

“Znj. Kardashian është e kënaqur që e ka zgjidhur këtë çështje me KSHZ-në. Ajo bashkëpunoi dhe do të bëjë gjithçka që mundet për të ndihmuar KSHZ-në në këtë çështje. Ajo donte ta lente këtë çështje pas saj për të shmangur një mosmarrëveshje të zgjatur. Marrëveshja që ajo arriti me KSHZ-në i lejon asaj ta bëjë këtë në mënyrë që të mund të ecë përpara me ndjekjet e saj të ndryshme të biznesit”, tha përfaqësuesi i saj për NY Post.

Lexo Edhe: https://lapsi.al/2022/09/28/charlize-theron-nuk-jam-aq-e-famshme-sa-kim-kardashian/


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.