• |
ide | kryesore

Zelensky kërkoi anëtarësimin në NATO, Medvedev: Thirrje për përshpejtimin e Luftës së Tretë Botërore

-Instant, Lajme, Planet

Ish-presidenti i Rusisë dhe nënkryetari aktual i Këshillit të Sigurimit Dmitry Medvedev bëri një tjetër deklaratë të ashpër kundër presidentit ukrainas, Zelensky.


Bashkëpunëtori i ngushtë i Vladimir Putin tha se; “Zelensky dëshiron të anëtarësohet shpejt në NATO. Ide e mirë. Thjesht po i lutet Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut që të përshpejtojë fillimin e një lufte të tretë botërore”.


Dmitry Medvedev shtoi ndër të tjera se “Biden njoftoi se nuk do të njihte aneksimin e territoreve të reja në Rusi.

Është turp. Mund të gjejmë një vend të mirë për të hapur një konsullatë amerikane në rajonet e reja të Federatës Ruse.’

Ai iu referua edhe deklaratave të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, i cili tha se; “Nëse Ukraina heq dorë,  do të zhduket si shtet”, ndërkohë që Medvedev shtoi; Çfarë ciniku, në fund të fundit, nëse ai nuk ndalet, atëherë një pjesë e konsiderueshme e ukrainasve do të zhduket”.

 


10 Comments

          1. SNEAKY JEW ZELENSKY BANS OPPOSITION, THREATENS WORLD WAR 3

  1. VK paskan komentuar zagaret e sllaveve! Cdo njeri qe eshte me putin dhe me sllavet eshte kunder Shqipetareve! Cdo fjale kunder USA eshte kunder Shqipetareve!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.