• |
ide | kryesore

Zgjidhet anëtarja e re e KLP

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pedagogia e Shkollës së Magjistraturës, Arta Mandro, u zgjodh më 23 shtator anëtare e Këshillit të Lartë të Prokurorisë në shortin e tretë të hedhur nga nënkomisioni i Ligjeve që zgjedh kandidatët nga lista e trupës së pedagogëve.


Ndërsa sot, gjatë seancës plenare, Mandro është zgjedhur anëtare e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.


Gjatë votimit në Parlament, Mandro mori 58 vota pro, 5 kundër dhe 2 abstenim, por pavarësisht se nuk mori shumicën e kërkuar, ligji përcakton që në votimin e tretë në Parlament kandidati konsiderohet i zgjedhur.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.