• |
ide | kryesore

Mashtroi me 12 mijë euro, arrestohet 50-vjeçari në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit
polici, Elbasan, arrest, arrestohet

Një 50-vjeçar arrestohet nga policia së Tiranës, pasi me anë të mashtrimit ka përfituar mijëra euro. Blutë njoftojnë se ka rënë në pranga 50-vjeçari Krenar Begaj. Ai është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 3 vjet e 4 muaj burgim. Gjykata e ka dënuar për veprën penale “Mashtrimi”.


50-vjeçari ka përvetësuar, nëpërmjet mashtrimit, shumën prej 12 mijë euro. Këto para ai i mori nga një shtetas, me pretendimin se do t’i blinte një automjet.


Njoftimi i policisë së Tiranës:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Mikro”. Kapet dhe arrestohet një shtetas i shpallur në kërkim për mashtrim.

Specialistët e Seksionit të Kërkimit, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën ekonomiko-financiare dhe vënien e autorëve përpara përgjegjësisë penale, bazuar në informacionet e siguruara për vendndodhjen e një personi në kërkim, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Mikro”.

Si rezultat i këtij operacioni, në rrugën ”Hoxha Tasim”, është kapur dhe ndaluar shtetasi Krenar Begaj, 50 vjeç,  i cili është dënuar nga Gjykata e Tiranës, me 3 vjet e 4 muaj burgim, për veprën penale “Mashtrimi”. 50-vjeçari ka përvetësuar, nëpërmjet mashtrimit, shumën prej 12 mijë euro, nga një shtetas, me pretendimin se do t’i blinte një automjet. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.