• |
ide | kryesore

Post Malone: Ana e prindërimit në këndvështrimin e një rockstar

Paparazzi, Slider

Pasi mirëpriti në jetë fëmijën e tij të parë këtë verë, Post Malone foli për muajt e parë të prindërimit duke rrëfyer disa sfida që vijnë nga përpjekjet për të balancuar karrierën e tij dhe të qenit aty për vajzën e tij të vogël.
“Është vërtet e vështirë të mos e shohësh. Jam i lumtur kur e shoh atë. Por është zemërthyese të largohesh dhe nuk mund të jesh me të gjatë gjithë kohës”- tha Malone për GQ.
Për fat të mirë, 27-vjeçari tha se vajza e tij tashmë po bëhet një fanse e muzikës së tij.
“Ajo nuk ka qarë sa herë që kam vënë muzikën time deri më tani, gjë që mendoj se është një shenjë e mirë, por do të presim dhe do ta zbulojmë. Duhet ta lë atë të vendosë. Unë u përpoqa t’i luaja asaj disa gjëra, por nuk mund ta di me të vërtetë se çfarë pëlqen ajo tani”, tha muzikanti.
Ai vazhdoi, “Ajo do të duhet të pëlqejë muzikën time, ajo do të mësohet me të. E di që të gjithë në shtëpi e luajnë atë për të dhe shpresoj se do të ngecin në kokën e saj. Fëmijët e duan muzikën time për disa arsye , e cila është e mrekullueshme, kështu që unë shpresoj që ajo të shkojë në atë rrjedhë.”
Duke e përshkruar vajzën e tij si “një legjendë”, Malone tha se vogëlushja e tij tashmë ka një ndjenjë “të çuditshme” të stilit.
“Ne i morëm tutat e saj, Realtree ka gjithçka, disa kapuç të bukur, disa kapëse me zinxhir. Ajo është shumë e lezetshme. Ajo është shumë më e lezetshme se unë, por padyshim që mori pak frymëzim nga unë”, tha Malone – i cili ka një bashkëpunim dizajni me Moose Knuckles – për garderobën e vajzës së tij.
Në maj, Malone konfirmoi se ai dhe e dashura e tij ishin në pritje të fëmijës së tyre të parë. “Jam i emocionuar për këtë kapitull tjetër në jetën time, jam më i lumturi që kam qenë ndonjëherë. Koha për t’u kujdesur për trupin tim, familjen dhe miqtë e mi, dhe të përhapim sa më shumë dashuri çdo ditë.”
Në qershor, reperi i “Sunflowers” zbuloi se mirëpriti në jetë një vajzë.
Megjithëse Malone nuk e ka ndarë identitetin e të fejuarës së tij, ai është shprehur se ajo e ka ndihmuar atë të kapërcejë betejat e tij me alkoolin.
“Kam takuar një person vërtet të bukur që më bëri të ndihem përsëri si qenie njerëzore. Është drejtimi nga errësira në dritë. Ajo më shpëtoi jetën”- tha ai në atë kohë.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.