• |
ide | kryesore

Trump padit CNN, kërkon 475 milionë dollarë dëmshpërblim

-Instant, Lajme, Planet

Ish – presidenti amerikan Donald Trump ka ngritur një padi për shpifje kundër CNN, duke kërkuar 475 milionë dollarë dëmshpërblim.


Në padinë e ngritur në gjykatën federale në Florida, Trump pretendon se rrjeti amerikan i lajmeve ka përshkallëzuar kohët e fundit një fushatë shpifjeje kundër tij, sepse ka frikë se ai do të kandidojë për president në 2024.


CNN është përpjekur të njollosë Trumpin “me një seri etiketimesh gjithnjë e më të ashpra, të rreme dhe shpifëse, duke përfshirë “racist”, “kryengritës” dhe së fundmi “Hitler”, sipas avokatëve të ish-presidentit.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.