• |
ide | kryesore

Bie poshtë padia kundër Alec Baldwin për ndarjen nga jeta të kineastes

-Instant, Paparazzi, Slider

Alec Baldwin dhe familja e kinematografes së ndjerë të “Rust” Halyna Hutchins kanë arritur një marrëveshje për padinë kundër aktorit.


Bashkëshorti,Matthew Hutchins, njoftoi se marrëveshja thotë se ai do të jetë një producent ekzekutiv i filmit Western dhe do të marrë një pjesë të fitimeve.


“Ne kemi arritur një marrëveshje për rastin tonë  kundër producentëve të “Rust”, duke përfshirë Alec Baldwin dhe Rust Movie Productions, LLC. Si pjesë e kësaj zgjidhjeje, çështja jonë do të pushohet, “tha Matthew në një deklaratë për Deadline. Ai shtoi se prodhimi i filmit do të rifillojë në janar 2023. “Unë nuk kam asnjë interes të angazhohem në akuza ose atribuime të fajit (prodhuesve ose z. Baldwin). Të gjithë ne besojmë se vd8kja e Halynës ishte një aksident i tmerrshëm,” vazhdoi ai. “Jam mirënjohës që producentët dhe komuniteti argëtues janë bashkuar për të nderuar punën e fundit të saj.”

Në një deklaratë për Page Six, avokati i Baldwin, Luke Nikas shtoi: “Gjatë gjithë këtij procesi të vështirë, të gjithë kanë ruajtur dëshirën specifike për të bërë atë që është më e mira për djalin e Halynës. I jemi mirënjohës të gjithëve që kontribuan në zgjidhjen e kësaj situate tragjike dhe të dhimbshme”

Familja e Halynës ngriti padinë kundër Baldwin, 64 vjeç, në shkurt. Me të, familja publikoi pamjet e frikshme të rishfaqjes që tregonin momentin kur i nominuari për Oscar tërhoqi këmbëzën e armës. Alec Baldwin ka mohuar të ketë ndonjë përgjegjësi për vdekjen e kineastes./Lapsi.al

Lexo Edhe: https://lapsi.al/2022/08/15/vrau-kineasten-ne-xhirime-fbi-hedh-poshte-deklaraten-e-alec-baldwin/


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.