• |
ide | kryesore

Flet mjeku Alimehmeti: E vërteta e kandidimit tim përballë Veliajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
mjeku alimehmeti

Mjeku i njohur infeksionist Ilir Alimehmeti u shfaq këtë të mërkurë në protestën e pedagogëve. Pas kësaj në një seri portalesh që njihen për mbështetjen e bashkisë së Tiranës u shpërnda lajmi se ky ishte një prezantim i Alimehmetit si kandidaturë për bashkinë e Tiranës në zgjedhjet lokale që mbahen pranverën e ardhshme.


I ftuar në Top News ai u pyet për këtë çështje, por mjeku dha një përgjigje të përgjithshme. “Unë kandidat? Ju jeni duke iu referuar disa burimeve, por duhet të pyesni burimet e duhura për këtë informacion. Ai dikush që ka shkruar duket edhe të japë shpjegime për këtë. Duhet të them që tek unë nuk ka ardhur asnjë gazetar që të më pyesë dhe ta konfirmojë këtë gjë.Me qetësi. Gjërat duan kohën e vet. Unë nuk besoj në mënyrë absolute tek gjërat që nuk vinë të pjekura nga personat e duhur në momentin e duhur. Deri në këtë moment janë mediatike. Ju e njihni më mirë profesionin tuaj se unë. Në forumin tuaj e keni më të lehtë ta sqaroni” – tha Alimehmeti në studio. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: Mediat/ Pse e shqetëson bashkinë mjeku Ilir Alimehmeti10 Comments

  1. Moterqir patronazhist, mjeku fiton se as ka vjedhe as eshte qire ne bythe dhe nuk eshte komunist si puna lal plehut. Por ju e doni se jeni ropsha qekur keni lindur. Ropt ne pidh patronazhistave, rilindsave,komunistave dhe socjalistave

    1. Dr Alimehmeti eshte nje intelektual shume i respektuar. Ne se pranon te kamdidohet apo jo kjo eshte e drejte e tij.
     Nga ana tjeter, edhe Xim Kulufi sikur te vihet perballe Lal Fikut, prape eshte shume me lart se ai.
     Nuk besoj se ka njeri me te shpifir se Plehra qe eshte sot ne Bashki, jo vetem ne Tirane, por ne gjithe hapsiren shqipfolese.

   1. me thone te drejten ky nuk eshte mjek, ka mbaruar mjeksi por nuk ka bere nje vizite. Eshte shtetar qe nuk ka kuruar kurre nje semundje. Pervec protagonizmit neper TV nuk kasnje merite tjeter. PD ka profesioniste plot per te kandiduar..me duket shume burrec..

   2. Nuk ka asnje shans se eshte Likja dhe Berisha te paret, qe e kane mbytur skenen politike.
    Per shoqerine do ishte ideale kandidimi i nje figure te tille. Do fitonte mbi hipokrizine, fasaden, bythelepirjen, fallcitetin , servilizmin show e Veliajt qe eshte i neveritshem i korruptuar dhe demtuesi deri ne papergjegjsheri i Tiranes.

 1. Makina zhurmuse e Veliajt ka filluar nga puna dhe do te perpiqet te godase cdo kandidat te mundshem per Bashkine e Tiranes, madje pa u shpallur. Me kete duhet te mesohemi.

  Arroganca, cinizmi dhe paturpesia e pabesia jane cilesite e Lali Erit dhe kete e dine mire ata qe u futen ne OJQ-te si aktiviste, MJAFT-i e shume te tjera, ata qe iu bashkuan tek Partiza G-99, socialiatet e Tiranes, deri tek kreu Rama.

  Do kemi koncerte ne shesh, projekte 3D, pritje te cdo lloj nepunesi ne Amerike apo Europe, tenderat e fundit ne Bashki per kete mandat, se ku i dihet, ndoshta ndonje dash kurban naten e zgjedhjeve ia nderpret aventuren si “politikan i se ardhmes”!!!

 2. Nuk e fiton doktori se eshte njeri i paster. Qe te fitosh ne Shqiperi duhet te jesh i lidhur me boten e krimit dhe mafias.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *