• |
ide | kryesore

Mediat/ Pse e shqetëson bashkinë mjeku Ilir Alimehmeti

-Instant, Kryesore
ilir Alimehmeti

Sot në mediat pranë qeverisë është fiksuar një rekord i denjë për Gines. Ka mjaftuar dalja për të mbajtur fjalim e mjekut dhe pedagogut Ilir Alimehmeti, në grevën e profesorëve të universiteteve, që në gjithë portalet që kanë marëdhënie të mira me bashkinë të “prodhohet” një lajm me tekst të njëjtë, titull të njëjtë, madje madje dhe fiks me të njëjtën foto.


Teksti i lajmit që nuk ka dyshim se është shkruar nga një dorë që i ka vendosur edhe titullin po njësoj është ky:


“Kandidati i shumëpërfolur i PD për Bashkinë e Tiranës, mjeku Ilir Alimehmeti ka nisur fushatën elektorale me një dalje sot në protestën e pedagogëve. Alimehmeti u shfaq në krye të saj me një fjalim politik, pasi në vend të kërkesave për pagat e pedagogëve, mesazhi i tij u përqendrua tek Tirana, çka përforcon idenë se kjo është një nisje jozyrtare e fushatës si kandidat i PD.

Ndërkaq, mediat pranë opozitës po i japin hapësirë mediatike Ilir Alimehmetit. Jo më larg se dy ditë më parë, televizioni Syri Tv i kushtoi një emision të tërë Alimehmetit. Ai u zgjodh me procedurë të përshpejtuar anëtar i Këshillit Kombëtar të PD. Por nuk dihet ende nëse Sali Berisha e ka diskutuar emrin e Alimehmetit edhe me Ilir Metën, apo është një vendim i njëanshëm i tij”.

Ashtu sikurse mund të merret mend lehtë, si dhe duke u nisur nga fakti se kush ka akses në gazetat pro qeveritare, kuptohet se lajmi mund të jetë prodhuar nga zyra e pafundme e shtypit të Bashkisë të Tiranës.

Dhe këtë radhë, problemi nuk është tek mungesa ulëritëse e profesionalizmit të mediave tona që ndoshta i kanë “shitur” edhe paswordet Lalit, për ti futur direkt on line lajmet që i duhen, por tek meraku i bashkisë për tu marrë me ç’do kandidat të mundshëm që mund të rrezikojë milionat e Erion Veliajt.  

Natyrisht që kjo fushatë do të jetë e pabarabartë, e ashpër dhe e egër. As Edi Rama as Erion Veliaj nuk kanë ndërmend ta lëshojnë tokën pjellore për gratacielat e parave të drogës. Por shenjat janë se këtë do ta bëjnë pa finesë, brutalisht, madje me arrogancën e atij që do të tregojë se kontrollon dhe pushtetet e tjera. Njësoj si lajmi me të njjtin tekst, të njëjtin titull dhe të njëjtën foto, për një dalje të thjeshtë në publik, të një mjeku që ende nuk dihet as nëse do të jetë kandidat për të kandiduar. 

©Lapsi.al 

 


23 Comments

  1. Vdekshin idiotët, parrazitët, patronazhistët dhe neokomunistët! thotë:

   Jo Alimehmeti që është një profesionist i nderuar, por edhe ti që nga komenti dukesh që je idiot, pra ti kaq idiot sa je, nqs do të kandidoje për Opozitën do të tmeroje edvinin e kurvën e bashkisë se e dinë që shumicën e tiranasve e kanë kundër, thjesht është çështje frike e nuk shprehen.

   1. Plotesisht dakort. Cfare kohe po jetojne tiransit, te kene frike nga Uriah Hípi dhe nga piktori i deshtuar. Po te kandidohej D. Alimehmeti do ta votoja pa asnje medyshje.

    1. Ky duket qarte qe eshte promovim, sponsorizim i Lalit. Nuk dhkruajne mediat e Lalit se e kane frike, por se duan ta promovojne.

     Nese nxjerrin kete doktorin, megjithe rrespektin si mjek, e paska marre prap Lali si me doktor Halimin ne 2015

   2. Po sado i nderuar qoftë Ali ehmeti, nuk i vjen tek maja e thotë doktor Halim Kosovës…..
    Meqë ra fjala, ku është Halimi?
    Mos doni të na i lini patronazhistët deri më 2033…?

 1. Sali Berisha zbythet para Alibeajt, i kërkon të bashkëpunojnë edhe pse e ka “shkarkuar”Ky mjeku i portHaleve te spiuneve salih metaj

 2. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DGE ALEXANDER VUCIC thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT CAR BOLIT KOL SALLAKU SKYPE DHE EDI RAMES

 3. Keshtu ka vepruar gjithmone ky monster , ndersen langaraqet me pagese .
  Me sa shoh une , doktor Alimehmeti eshte super yll por nuk eshte i prere per politike .
  Ndryshe do ishte nje kandidat super .

 4. Po per ty o i paemer i ores 17.06 ,and mendon se e rruan karin njeri?
  Apo sufllaqen ne dore edhe c’rendesi ka nese ta qine edhe gruan…

 5. Disa e kuptojne politiken si teatri i mashtrimit, paudhesise, korrupsionit dhe hajdutllekut . Politika normale kerkon njerez normale, me personalitet ,te pakorruptueshem dhe me kulture. Po ta krahasosh doktorin qe e njof vetem nepermjet TV eshte vite drite larg nga vemja e sotme qe drejton Tiranen . Mendoj qe do ishte nje figure e nderuar per kryebashkiak te Tiranes.

 6. “Mulati i Shqiperise” iu tha pedagogeve qe rrogat iu rriten me 7%, alias 24 mije leke te vjetra… madje iu tha :”ca doni qiqra ne hell?!”….

 7. Vdekshin idiotët, parrazitët, patronazhistët dhe neokomunistët! thotë:

  Alimehmeti eshte thjesht nje bole pa lidhje. Une vetem per kete mbiemer qe mban s’do ta votoja. S’ka asgje shqiptare tek bastardi i dikujt qe ka mbajtur kete mbiemer. Pastaj lere surratin. Duket sikur ka ardhur direkte nga Irani.

   1. YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DGE ALEXANDER VUCIC thotë:

    Lali Fiku qe ta futi sqepin ne *ythe si qukapiku!

 8. Kryemadhi sulmon Berishën: Sali, s’ka më një dorë në revani, tjetrën në bakllava!Shpellkaret gjeten nje lulush tjeter me ndihmen e spiuneve salih metaj

 9. C’fare doktori eshte ky kur nuk vesh nje here uniform mjeku?

  Bashkia dhe Tirona o prone e hajduteve mafioz e, globalist. Te q… Sorrosin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.