• |
ide | kryesore

Data e zgjedhjeve vendore/ Taulant Balla shkon në presidencë

-Instant, Lajme, Të fundit
taulant-balla

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ndodhet në presidencë. Ky takim vjen në kuadër të takimeve konsultative të presidentit Bajram Begaj përpara se të caktojë datën e zgjedhjeve vendore. Ditën e sotme, presidenti do të presë në orën 11:00 Shpëtim Idrizin dhe Mesila Dodën. Më herët, presidenti Begaj ka zhvilluar takim me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Po ashtu përballë Begajt është paraqitur edhe Enkelejd Alibeaj dhe përfaqësues të opozitës.


Taulant Balla në presidencë
Taulant Balla në presidencë

Zgjedhjet vendore të 2023 priten të mbahen nga periudha 14 prill-14 maj. PD-ja e Berishës dhe mazhoranca kanë rënë dakord për 14 majin. Një datë e tillë është propozuar edhe nga KQZ. Ndërsa Enkelejd Alibeaj është i vetëm, me kërkesën që gara për bashkitë të mbahen sa më shpejt.5 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.