• |
ide | kryesore

Skandalet e Princ Andrew tashmë në një dokumentar

-Instant, Paparazzi, Slider

Jeta e ndërlikuar e Princ Andrew po paraqitet në dokumentarin e Peacock “Prince Andrew: Banished”.


Një trailer i cili u shfaq më 29 shtator tregonte disa njerëz që flisnin sesi lakmia dhe titulli mund të kenë luajtur një rol në jetën e tij.


“Si mund të ketë pasur një sjellje kaq të tmerrshme dikush si ë ?” pyet gazetarja Helen Kirwan-Taylor. Një grua tjetër sugjeron se ai e dinte se ishte fëmija i preferuar i Mbretëreshës Elizabeth II.

“Përmes intervistave  me të brendshëm të pallatit, gazetarë dhe ekipin ligjor që nxorri në dritë akuzat, dokumentari bën një zhytje të thellë në botën e privilegjit, xhelozisë, dëshirës dhe lakmisë që e shtyu Andrew: Së pari, në shoqërine  Jeffrey Epstein dhe Ghislaine Maxwell, dhe më pas në një skandal trafikimi se*sual ”, tha Peacock në një deklaratë.

Andrew është i treti nga katër fëmijët që Mbretëresha Elizabeth II dhe Princi Philip patën së bashku. Ai dhe ish-bashkëshortja Sarah kanë dy fëmijë, Princeshat Beatrice dhe Eugenie.

Princi u vu nën një vëzhgim për miqësinë e tij me Jeffrey Epstein. Në vitin 2019, ai hoqi dorë nga përgjegjësitë e tij publike. Në janar të këtij viti, një gjykatës amerikan hodhi poshtë ofertën e Andrew për të rrëzuar një padi të ngritur nga një grua që pretendonte se ai  kishte abuzuar seksualisht me të kur ajo ishte 17 vjeç. Padi, e paraqitur nga Virginia Giuffre, u zgjidh në shkurt. Andrew ka mohuar zyrtarisht të gjitha akuzat kundër tij./Lapsi.al

Marrë nga: Today

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.