• |
ide | kryesore

Veshja e javës: Fustani me spray i Coperni mbi Bella Hadid

-Instant, Paparazzi, Slider

Është momenti më i zhurmshëm i Javës së Modës në Paris deri tani. Të premten në mbrëmje, Bella Hadid mbylli shfaqjen Pranverë-Verë 2023 të labelit francez Coperni me një fustan që u spërkat para një publiku live.


Supermodelja u ngjit në pasarelë topless përpara Manel Torres, krijuesi i teknologjisë së patentuar të spërkatjes, Fabrican dhe dy shkencëtarë aplikuan një lëng të mjegullt që u shndërrua, pothuajse menjëherë, në një material të veshur.


Për gati 10 minuta, të ftuarit panë të mahnitur ndërsa Torres dhe ekipi i tij realizuan dizajnin e Coperni-t në kohë reale. Për të përfunduar veshjen, shefja e dizajnit të labelit, Charlotte Raymond, doli në skenë dhe manipuloi butësisht dekoltenë ndërsa ajo ishte ende duke u tharë dhe preu një të çarë në këmbë.

Fustani nuk kishte qepje dhe. Dhe, nga larg, pëlhura dukej si një triko e lëmuar që dukej se lëvizte me lehtësinë e një bluze. Por kur Hadid përfundoi një xhiro rreth pistës, mund të shihej një teksturë e butë që të kujton pikat e ujit.

Bella Hadid

“Ju mund ta vishni këtë fustan, ta mbani si fustan dhe ta vendosni në një varëse rrobash. Por nëse nuk e dëshironi më, mund ta vendosni përsëri fustanin në lëng dhe menjëherë mund ta spërkatni përsëri”, tha drejtori kreativ i Coperni dhe bashkëthemeluesi, Sébastien Meyer.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *