• |
ide | kryesore

Arratiset nga burgjet greke një shqiptar i dënuar përjetë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
arratiset

Arratiset një tjetër shqiptar nga burgjet greke. Ngjarja ka ndodhur në Domokos. Shqiptari ishte dënuar me burgim të përjetshëm.


Ai akuzohej për pjesëmarrje në organizate kriminale trafiku droge dhe armëmbajtje pa leje. Ai kishte marrë leje të posaçme për të vizituar familjen dhe duhet të kthehej në burg në datën 6 tetor.


Rezulton se nuk është kthyer dhe është shpallur person në kërkim. Sipas njoftimit, 48-vjeçari ishte dënuar si anëtar i një organizate kriminale të trafikut të drogës dhe armëve, vepra për të cilat ishte dënuar me burgim të përjetshëm. ©LAPSI.al

LEXO EDHE: VIDEO+FOTO/ Përleshje masive mes shqiptarëve dhe romëve në Selanik


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.