• |
ide | kryesore

Albin Kurti: Nuk e kam dëgjuar fjalimin e Edi Ramës në Këshillin e Europës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk e ka dëgjuar fjalën e Edi Ramës në Asamblenë e Këshillit të Europës. Ai ka thënë se nuk mund ta komentojë fjalimin e Ramës kur është pyetur sot në një konferencë për gazetarët. 


Fjalimi i Ramës, Kurti: Nuk e kam dëgjuar, kam pasur agjendë të ngjeshur Përkundër se fjalimi i sotshëm i kryeministrit shqiptar, Edi Rama në asamblenë e Këshillit të Evropës është bërë senzacion, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk e ka dëgjuar.


Ai ka thënë se nuk mund ta komentojë fjalimin e Ramës kur është pyetur sot në një konferencë për gazetarët. Pamundësinë për ta dëgjuar, ia ka shkaktuar agjenda e ngjeshur, ka thënë ai.

“Nuk di a kam kontribuar në fjalimin e Edi Ramnës, sepse nuk e kam dëgjuar. Kam qenë në Pejë sot dhe tërë ditën nëpër takime të ndryshme e në mbrëmje vonë përpiqem që të updatohem”, tha Kurti. 


8 Comments

  1. Më mirë mos e dëgjo se janë po ato gjëra që i ka thënë e i thotë si gjithmonë për të dëmtuar Kosovën por dhe ata politikanë që janë në Hagë.Skanë nevojën e këtij çapaçuli për t’u mbrojtur.Sepse ata drejtuan një luftë të drejtë dhe çlirimtare nga zgjedha serbe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.