• |
ide | kryesore

E BUJSHME/ Grupi i PPE refuzon darkën e Ramës pas fjalës në KiE

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
PPE

Arroganca e kryeministrit Edi Rama në Këshillin e Europës shkakton reagim të fortë në politikën europiane. Sjellja e kryeministrit shqiptar ka bërë që të reagojë grupi i Partive Popullore Europiane dhe Kristiandemokrate (PPE/DC). Në një deklaratë të kreut të këtij grupi Aleksandër Pociej thuhet me keqardhje se nuk e kanë pranuar ftesën e Ramës për një darkë pune.


“Me keqardhjen time të thellë, pas ndërhyrjes sot pasdite në Kuvend të Kryeministrit të Shqipërisë Z. Edi Rama, Komiteti Presidencial ka marrë vendim për të refuzuar ftesën e Kryeministrit për një darkë pune” – thuhet në njoftimin e publikuar nga kreu i grupit të PPE.


Gjatë fjalës së tij në Këshillin e Europës, Rama u përplas jo vetëm me disa nga anëtarët, por edhe me drejtuesin e seancës. Deputetët europianë shprehën pakënaqësi që Rama mbajti një fjalim mjaft të gjatë (gati 1 orë) duke mos u lënë mundësi atyre të bënin komente dhe pyetje. Sipas tyre, kjo ishte hera e parë që ndodhte.

Vërejtjet e drejtuesit të seancës për të folur shkurt, Rama i krahasoi me parlamentin shqiptar. PPE është një nga grupimet më të mëdha politike në Europë. Aty bëjnë pjesë parti të spektrit të djathtë që në shumë vende të BE janë në pushtet. ©LAPSI.al  

LEXO EDHE: Rama fjalim fshikullues në Këshillin e Europës për shpifjet e “shtëpisë së verdhë”

Një fjalim për të kthyer Thaçin në skenë


21 Comments

   1. Oct 12, 2022
    Joe Biden is a pathological liar and the mainstream media ignores his lies and never questions him
    “I got raised in the black church.”
    “I got my education…in the black church.”
    “I probably went to shul more than many of you did.”
    “I was sort of raised in the Puerto Rican community at home, politically.”

 1. Llapaqen qe vetem keq I ben Kosoves dhe Shqipetareve !Po vodhe dhe denove popullin tend dhe njerzit e tu Nuk ke tagrin dhe aq me shume moralin te mbrosh te tjeret!!Ty te njofin sh mire kush je dhe cfare i ke bere popullit shqipetar !!!PERCARJE TALLJE DHE RRJEPJE !!!!KAQ !!

    1. Ato hane me te gjithe ,vetem me hajdutin e parate e vjedhura te shqiptareve nuk duan te hane, o i paloqe i ores 23;22

   1. Watch Hunter HIDES LIKE RATS at court after ‘laptop’ proof…admits ‘dad’ Biden’s deal with Putin

 2. Po e shofin dhe kta me nfund se ca psikopati esht.
  Ky rrot karri qe as leket e as fama nuk i ngjisin po njisoj ka ngel si atehere kur bente shurren nga ballkoni se nuk lunte askush me te ne lagje.

 3. Berisha do të thotë, që nuk pata çfarë të bëj, luftova nuk donin ata, tani po bashkohem me Metën në “Shtëpinë e Lirisë”. Kjo nuk është asgjë tjetër veçse një skenar i përgatitur që në fillim, madje edhe me ndarje torte ku në zgjedhje Berisha e Meta do të regjistrojnë kandidatët e tyre.Dhe pastaj darken e punes e bene me spiunet salih metaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.