• |
ide | kryesore

Raporti i Progresit për Shqipërinë, Balluku: Fitore e palodhur e institucioneve tona

-Instant, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme është mbajtur një konferencë e përbashkët e Zëvendëskryeministres, Belinda Balluku  dhe ambasadores së Delegacionit të Bashkimit Europian, Christiane Hohmann lidhur me Raportin e Progresit 2022 për Shqipërinë


Balluku: Në asnjë moment nuk kemi pasur iluzione të gabuara në rrugën tonë drejt integrimit. Kemi vendosur të punojmë të palodhur në këtë rrugë dhe përballë sprovave. Në 19 korrik Shqipëria nisi negociata teknike me BE. Kjo ishte fitorja e punës së palodhur të institucioneve tona. Raporti i vitit 2022 për Shqipërinë pasqyron njohjen e angazhimit të vazhdueshëm, arritjeve dhe reformave dhe qëndrueshmërisë së Shqipërisë për të ecur drejt rrugës së BE. Shqipëria vazhdon rrugën e negociatave dhe ka vazhduar të ruajë fokusin e përgjithshëm në agjendën e BE. Pavarësisht ngërçeve të fundit, administrate jonë e ka shfrytëzuar këtë periudhë për të përparuar. Shqipëria do të përparojë më shpejt se vendet e tjera të rajonit, kam bindjen.


Raporti rendit arritjet në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Duhet të jemi krenarë për atë që kemi arritur në vitin 2022 pa lënë pas angazhimet tona. kemi të gjithë vullnetin që ta përshkojmë këtë rrugëtim sfidues.10 Comments

  1. o injorant o shpellar i ndyre I sali berishes laji gojen tende te qelbur para se te flasesh per Belinda Ballukun njeri i ndyre

 1. Ku e ke progresin moj baxhelle.?I vetmi progres eshte shpopullimi i vendit,ikja masive e te gjithe Shqiptareve.Ky eshte progresi juaj.

  1. O vlonjat nga dukati o injorant po ti o shpellar i ndyre i sali berishes po flet sikur ne kohen kur ishte sali berisha ne pushtet nuk ikte asni harrove ti idjot qe ne kohen e sali berishes merrshin malet per jasht sheteitit dhe e dyta edhe ne vendet e zbvilluara levizin njerez per jasht shtetit dhe boll me se e keni ber si alibi po ikin njerzit po ikin njerzit po e perdorni kete shprehje per politik sa per dieni njerzit kan 30 vjet qe levizin kjo esht demokracia jo ajo qe beni ju shpellaret e sali berishes ju me letra jeni demokrate se zakonet i keni si komonista se dhe ai sali berisha qe ju e keni per zemer komonist i flkte eshte ju shpellaret e sali berishes nuk dini gje tjeter por dini vetem te shani ven e pa ven te shpifni te genjeni te sajoni historira se qesht e verteta ju shpellaret e sali berishes jeni pa atdhe pa imam te pa fytyre ca lluma ca mostra ja keto jeni ju shpellaret e sali berishes njerez te ndyre

 2. Ku i kane gjetur keto baxhella.
  Pa le ajo kuKumbaro qe nen udheheqjen e saj turizmi kapi majat.
  Po mire moj kukumb,
  Kjo pjese i takon privateve . Psh pedonalja nga Golem deri Shk.Kavajes e mbaruar qe dy vjet I ka gropat e pemeve akoma pa peme .
  Kjo eshte puna e shtetit. Shteti ne infrastr e turizmit eshte nul. OJ llaxhore dil e shiko dhjetra lypsa qe i kacavirren turistave gjithe kohen. Turpet jane te pa numerta. Hajdute.

  1. O injorant po keni fytyr e surrat te komentoni dhe te flisni ju shpellaret e sali berishes per ca rruge qe ende nuk jan rregulluar 8 vjet ishte sali berisha ne pushtet dhe nuk beri asnje rruge dhe pa piken e turpit genjente dhe thoshte ke shkruar te gjitha rruget kur ne fakt nuk kishte shtruar asnje rruge pse nuk komentoshit ather ju shpellaret e sali berishes apo ishte sali berisha ne pushtet qe ju e doni kaq shume po ju o injorant dhe shpellar te sali berishes e bet grop vendin dhe tani keni goji te flisni ju shpellaret e sali duhet ta qepni gojen tuaji madje te zhdukeni fare se nuk surrat e fytyr oji thot fytyra jote ku i keni gjet keto ato qe ti shan o i pa fytyre jan zonja te nderuara fisnike dhe shum punetore jo si ne kohen kur ishte sali berisha ne pushtet qe kishte ca bark derra pijaneca injorant pa shkolle ca mostra si puna jote dhe para se te flasesh per keto zonjat ministre ben mir te lash gojen tende te qelbur njeri i ndyre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *