• |
ide | kryesore

Sulmi në Nord Stream, Suedia refuzon planet për hetim të përbashkët me Danimarkën dhe Gjermaninë

-Instant, Lajme, Planet

Suedia ka hedhur poshtë planet për një hetim të përbashkët me Danimarkën dhe Gjermaninë për rrjedhjet në tubacionet Nord Stream 1 dhe 2, sipas një raporti të Der Spiegel.


Suedia ka thënë se nuk mund të ndajë gjetjet e hetimeve të saj me shtetet e tjera për arsye sigurie, sipas raportit.


Policia federale e Gjermanisë ka përfunduar pjesën e saj të hetimit për sabotimin në dy tubacionet dhe ka dorëzuar gjetjet e tyre, sipas një zëdhënësi të ministrisë së brendshme gjermane.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.