• |
ide | kryesore

Video/ Conte paralajmëron Premier League: Tottenham shemb Everton dhe arrin City në vendin e dytë

-Instant, Sport, Video
Tottenham

Tottenham i Antonio Conte është tashmë në vendin e dytë të Premier League. Skuadra e Antonio Conte arrin City dhe pozicionohet vetëm një pikë larg kreut të Premier League pas fitores 2-0 ndaj Everton. Në ndeshjen e javës së dhjetë, Kane dhe Hojbjerg shmbin të besuarit e Lampard dhe çojnë Spurs -1 nga Arsenal. Në ndeshjet e tjera pati barazime mes Leicester-Crystal Palace (0-0) dhe Fulham-Bournemouth (2-2). Ndërkohë, Wolverhampton fitoi 1-0 në ndeshjen për mbijetesë kundër Nottingham.


TOTTENHAM-EVERTON 2-0

Tottenham është vetëm një pikë pas liderit Arsenal dhe arrin në vendin e dytë Manchester City. Conte është -1 nga kreu me 23 pikë. Në ndeshjen kundër Everton, pati vetëm një rast për secilën skuadër në pjesën e parë. Fillimisht Onana rrezikoi për Everton, por lojtari nuk u tregua i saktë. Më pas në shtesë, Tottenhamin shkoi pranë golit kur Kane fluturimthi goditi lart. Rreth çerek ore në pjesës së dytë, megjithatë, ishte Kane ai që realizoi me penallti duke kaluar Spurs në avantazh. Pickford e gjeti krahun por nuk mjaftoi. Në fund Hojbjerg mbylli rezultatin.


WOLVERHAMPTON-NOTTINGHAM 1-0

Një fitore thelbësore për sa i përket mbijetesës për Wolves. Në përplasjen direkte me Nottingham, ata falënderojnë golin me penallti të Neves në minutën e 56-të. Në minutën e 79-të miqtë patën një rast të madh për të barazuar, po me penallti, por Johnson gaboi. Kështu, të besuarit e Davis ngjiten në 9 pikë, pak mbi zonës së rënies, ku ndërkohë Nottingham mbetet gjithmonë i fundit me pesë pikë.

FULHAM-BOURNEMOUTH 2-2

Gola dhe spektakël në Londër dhe në fund një pikë që kënaq të dyja skuadrat. Miqtë kaluan në avantazh pas vetëm dy minutash me Solanke, por goli i barazimit të Fulham erdhi në minutën e 22 falë Diop. Nuk dorëzohet Bournemouth, që u kthye menjëherë përpara, pas shtatë minutash, me golin e Lerma. Me fillimin e pjesës së dytë, Mitrovic riktheu barazinë pas një penalltie, e cila mbeti e pandryshuar deri në minutën e 90-të.

LEICESTER-CRYSTAL PALACE 0-0

Leicester është ende duke vuajtur në këtë fillim të sezonit. Foxes janë të fundit në kampionat së bashku me Nottingham. Ndaj Crystal Palace, me dhjetë pikë në mesin e tabelës, skuadra e Rodgers nuk mundi të luajë ndeshjen më të mirë dhe ishte e rrezikshme vetëm në fillimin e pjesës së dytë. Barnes shpërdoroi ballë për ballë me portierin kundërshtar rastin ideal. Në fund të pjesës së parë, ndërkohë, ishte Eze që fshikulloi traversën për miqtë.

Premier League England
Leicester City 0-0 Crystal Palace
Fulham 2-2 AFC Bournemouth
Wolverhampton Wanderers 1-0 Nottingham Forest
Tottenham Hotspur 2-0 Everton


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.