• |
ide | kryesore

Berisha: Sokol Olldashi ishte më i zoti se Basha, por bëri një gabim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha ka krahasuar të ndjerin Sokol Olldashi me ish-kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. I ftuar në “Çim Peka Live”, Berisha thotë se Olldashi ka bërë gabim që ka dalë me mbështetjen e strukturave, ndryshe nga Basha që doli me anëtarët. Berisha thotë se është habitur me këtë gabim të bërë nga Olldashi, duke pasur parasysh aftësinë e tij.


“Sokol Olldashi ishte më epror se Lulzim Basha, pa diskutim. Por Sokol Olldashi, megjithëse politikan i mençur dhe i vendosur, në mënyrë të habitshme për mua, bëri një gabim thlebësor në fushatën e Sokolit. Gabimi i tij ishte që mua më mbështesin strukturat, ato ishin pakica. Sokoli ishte një nga më të aftit dhe ishte i rritur në Partinë Demokratike, nuk arrita kurrë ta kuptoj se si doli me këtë tezë. E hapi fushën. Basha doli me tezën, jam me anëtarët. Kur e vendosa një anëtar një votë, nuk kishte dalë asnjë kandidat zotëri,”- thotë Berisha.8 Comments

  1. Shkence e madhe kjo, qe vetem nje zheni si doktori e zbuloj. Pra Bashen e zgjodhi anetaresia jo kryesia.
    Pra , krisma nuk ka patur. Ato kane qene diku larg.

  2. Hahahaha, cna dhjeve o Sale me prallat qe ad vet si beson. Sali pinoku qe lepin ca peshty e peshty ne gjellen qe gatu vet

  3. Po vari me karin, cna plas trapi tani se kush ka qen me i zoti, ca vlere ka kjo me mund ramen, njerezit po ikin, ju akom jo po te kishe pas halla koqe etj etj

  4. Karllik tipik i Berishes. Kap nje detaj banal per te shpjegu nje situate apo proces duke u perpjek te shmange vemendjen nga shkaku real qe ben ‘Muuu’. Olldashi propogandoi mbeshtetjen e strukturave per te balancuar faktin qe anetaresia kishte marre sinjalin qe Basha ishte i preferuari jot. Zgjedhje e detyruar , sepse ne kushte normale duhet te ishte Basha qe te kerkonte strehe te strukturat, sic ben tek procedurat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.