• |
ide | kryesore

Kastriot Çaushit i hapet video në celular gjatë takimit, Rama i fut një “kunjë”

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit

Edi Rama ka shkëmbyer një batutë me rektorin e Universiteteve të Arteve, Kastriot Çaushi në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme.


Teksa kryeministri po mbante fjalën, Çaushit ju hap një video në celular me një ndeshje futbolli. Ky i fundit i kërkoi ndjesë kryeministrit për ndërprerjen e fjalës.


REPLIKAT

Edi Rama: Gjëja që ka shumë rëndësi është se ne ishim në një situatë ku kontributi i buxhetit të shtetit për të aksesuar fondet për kërkimin shkencor (filloi ndeshja). Kaç Çaushi. 

Kastriot Çaushi: Më fal. 

Edi Rama: Jo s’ka gjë, vetëm të mos kërkojnë ndonjë koment live tani për ndeshjen… 


9 Comments

  1. Kaç ziu sa nuk i ra pika,profesor zoteria gati sa nuk i shpetoi shurra nga Rama ,kjo eshte klasa intelktuhale ne Shqiperi servile dhe e flustruar dhe pret te bej hajer ky vend,sa turp,po po sa turp🤮

 1. tri dekadash me lojra politike “i hapim-s’i hapim” ligjërisht u shpreh me vullnet ligjor.

  Fatkeqësisht ky vullnet nuk u shpreh i plotë nga të gjithë ata që kishin mbajtur lart flamurin e antikomunizmit, por edhe në bashkëpunim nga bijtë e xhelatëve të djeshëm.

  Por politika kjo është. Vjen një moment dhe si një mallkim nga Zoti të çirret maska e hipokrizisë dhe të ngordhë në oborr kali i antikomunizmit.

 2. Ah vaj medet

  Vete e ka vene buçen e kuqe rektor, dhe buçja shef ndeshje nderkoje qe padroni flet

  Kjo eshte me e pakta xhanem, se tmerret pa fund ndodhin çdo jave

  Popull dyrdyl

 3. Pollo dhe Tritan Shehu kërkuan dosjen e Berishës: Por ia mbathën kur dëgjuan pseudonimet ‘trëndafili’ dhe ‘sqepari’Media e “pavarur Lapsi”as nje shkrim per spiunet qe po dalin keto dite dhe si i ka shantazhuar salihu ne 30 vjet,por kur merr para te pista kjo do te ndodhe,bravo lapsi

 4. Berisha iu bën thirrje shqiptarëve të dalin në protestë kundër varfërisë, nusja e tij Armina, bashkë me të birin, shkojnë për pushime në ishullin e pasanikëve, Mykonos.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.